Atletika živě na ČT4

Mistrovství evropy v atletice 2014

Sledujte nejlepší světové a české atlety na tv ČT4 Sport. Atletika (z řeckého áthleon) je základním sportovním odvětvím, který obsahuje běhy, chůzi, skoky, vrhy a hody.

Mistrovství světa v atletice

Mistrovství světa v atletice je jednou z největších sportovních událostí, koná se každé dva roky, vždy v liché aby nekolidovalo s olympiádou. Pořádá je Mezinárodní asociací atletických federací (IAAF). Svým významem a dopadem na společnost sice nedosahuje takových rozměrů jako Olympijské hry, ale v rámci atletiky je to největší světová sportovní událost. První MS v Atletice se konalo v roce 1983 v Helsinkách. Zatím poslední proběhlo v roce 2009 v Berlíně. Příští MS v ateltice pod otevřeným nebem proběhne v roce 2011 v jihokorejském Daegu. Díky ČT4 Sport můžete být u toho a sledovat nejlepší atlety světa.

Čeští sportovci získali v historii 18 medailí. 10 zlatých 5 stříbrné a 3 bronzové. Zatím posledními světovými šampiony v atletice se stali Roman Šebrle a Barbora Špotáková na Mistrovství světa v roce 2007 v Osace.

Program a výsledky MS v atletice 2011 v Tegu.

Program a výsledky MS v atletice 2013 v Moskvě.

Program a výsledky MS v atletice 2015 v Moskvě.

Halové mistrovství světa v atletice

Halové mistrovství světa v atletice je mezinárodní atletický šampionát, který se odehrává pod záštitou IAAF, s malou výjimkou každé dva roky. Předchůdcem šampionátu byly Světové halové hry, které se konaly v roce 1985 v Paříži. V roce 1987 byl šampionát přejmenován na Halové mistrovství světa. Čeští atleti a atletky získali 17 medailí z toho 5 zlatých. Poslední na HMS 2004 v Budapešti Roman Šebrle.

Dauhá 2010 - HMS

V roce 2010 se halové mistrovství světa v atletice konalo v Katarském Doha. Mezi naše největší medailové naděje na nadcházejicím halovém mistroství světa v atletice bude patřili Roman Šebrle (sedmiboj), Petr Svoboda, Holuša, Bába nebo Hejnová. Bohužel ani jeden z nich na medaili nedosáhli a tak nejlepším umístěním byla pátá místa Šebrleho, Svobody, Holuši a Ptáčnikové. Na čtvrtém místě skončilý české běžkyně ve štafete na 4x400m.

Mistrovství Evropy v atletice

Mistrovství Evropy v atletice se poprvé uskutečnilo v roce 1934 v Turíně. Od té doby se pořádá ve čtyřletých cyklech (s výjimkou období druhé světové války a přelomu 60. a 70. let 20. století) podobně jako olympijské hry. Poslední ME se konalo v roce 2010 ve španělské Barceloně. Od roku 2010 se bude evropský šampionát koná ve dvouletých cyklech.

Čeští atleti na ME pod otevřeným nebem získali celkem 17 medailí. Zlatými medailisty jsou Roman Šebrle(2x), Pavel Maslák, Vítězslav Veselý a Jiřina Ptáčníková.

Program a výsledky ME v atletice 2014 v Curychu.

Halové mistrovství evropy v atletice

Halové mistrovství Evropy v atletice pořádá Evropská atletická asociace. Koná se od roku 1970, kdy nahradila tehdejší Evropské halové hry. Posledí ME proběhlo v roce 2011 v Paříži a další se bude konalo v roce 2013 v Göteborg. Český historický medailový zisk je 20 (8-6-6) medailí. Nejúspěšnějším českým atletem je Roman Šebrle se ziskem 3 zlatých jedné stříbrné a jedné bronzové medaile. Dvojnásobným zlatým medailistou je pak další desetibojař Tomáš Dvořák.

Program a výsledky halového ME v atletice 2015 v Praze.