Program a výsledky Evropské ligy 2017-2018

Sportovní stanice ČT Sport vám přináší živé live přenosy a záznamy z Evropské ligy 2017-2018. Sledujte vystoupení českých zástupců v Evropské lize. Prvotřídní evropský fotbal živě to jsou fotbalové přenosy z Evropské ligy na programu ČT Sport.

Tabulka střelců Evropské ligy 2017-2018


1.Emiliano RigoniZenit Petrohrad6
André SilvaAC Milán6
Júnior MoraesDynamo Kyjev6
4.Aleksandr KokorinZenit Petrohrad5
Willian JoséSociedad5
Aritz AdurizBilbao5


Program a výsledky Evropské ligy 2017-2018



1/16 finále Evropské ligy 2017-2018


Odvety

  • 22.02.2018 19:00 - Atalanta Bergamo - Borussia Dortmund
  • 22.02.2018 19:00 - Lokomotiv Moskva - OGC Nice
  • 22.02.2018 19:00 - Atlético Madrid - FC Kodaň
  • 22.02.2018 19:00 - Athletic Bilbao - Spartak Moskva
  • 22.02.2018 19:00 - Dynamo Kyjev - AEK Atény
  • 22.02.2018 19:00 - Zenit Petrohrad - Celtic FC
  • 22.02.2018 19:00 - RB Lipsko - SSC Neapol
  • 22.02.2018 19:00 - CSKA Moskva - FK Crvena Zvezda
  • 22.02.2018 19:00 - Villarreal CF - Olympique Lyon
  • 22.02.2018 19:00 - Red Bull Salzburg - Real Sociedad
  • 22.02.2018 19:00 - Viktoria Plzeň - FK Partizan
  • 22.02.2018 19:00 - SS Lazio - FCSB
  • 22.02.2018 19:00 - AC Milán - Ludogorec Razgrad
  • 22.02.2018 19:00 - Sporting CP - FC Astana
  • 22.02.2018 19:00 - Arsenal FC - Östersunds FK
  • 22.02.2018 19:00 - SC Braga - Olympique Marseille

První zápasy

  • 15.02.2018 19:00 - Borussia Dortmund - Atalanta Bergamo
  • 15.02.2018 19:00 - OGC Nice - Lokomotiv Moskva
  • 15.02.2018 19:00 - FC Kodaň - Atlético Madrid
  • 15.02.2018 19:00 - Spartak Moskva - Athletic Bilbao
  • 15.02.2018 19:00 - AEK Atény - Dynamo Kyjev
  • 15.02.2018 19:00 - Celtic FC - Zenit Petrohrad
  • 15.02.2018 19:00 - SSC Neapol - RB Lipsko
  • 15.02.2018 19:00 - FK Crvena Zvezda - CSKA Moskva
  • 15.02.2018 19:00 - Olympique Lyon - Villarreal CF
  • 15.02.2018 19:00 - Real Sociedad - Red Bull Salzburg
  • 15.02.2018 19:00 - FK Partizan - Viktoria Plzeň
  • 15.02.2018 19:00 - FCSB - SS Lazio
  • 15.02.2018 19:00 - Ludogorec Razgrad - AC Milán
  • 15.02.2018 19:00 - FC Astana - Sporting CP
  • 15.02.2018 19:00 - Östersunds FK - Arsenal FC
  • 15.02.2018 19:00 - Olympique Marseille - SC Braga

Plzeň se ve vyřazovací fázi Evropské ligy utká se srbským mistrem Partizanem Bělehrad. První zápas se odehraje 15.2.2018 v Srbsku, odveta na stadionu Viktorie je na programu o týden později. Rozhodl o tom los v Nyonu. Partizan skončil v základní skupině EL s 8 body druhý za Dynamem Kyjev, za sebou nechal YB Bern a Skenderbeu Korce. Své soupeře poznali i další dva čeští zástupci v soutěži. Arsenal s brankářem Petrem Čechem se utká s Östersundem, Kodaň s Michaelem Lüftnerem narazí na Atlético Madrid.



Základní skupiny Evropské ligy 2017-2018

Skupina A

  • 14.09.2017 19:00 - Villarreal CF - FC Astana 3:1
  • 14.09.2017 19:00 - Slavia Praha - Maccabi Tel-Aviv 1:0
  • 28.09.2017 17:00 - FC Astana - Slavia Praha 1:1
  • 28.09.2017 21:05 - Maccabi Tel-Aviv - Villarreal CF 0:0
  • 19.10.2017 17:00 - FC Astana - Maccabi Tel-Aviv 4:0
  • 19.10.2017 21:05 - Villarreal CF - Slavia Praha 2:2
  • 02.11.2017 19:00 - Slavia Praha - Villarreal CF 0:2
  • 02.11.2017 19:00 - Maccabi Tel-Aviv - FC Astana 0:1
  • 23.11.2017 17:00 - FC Astana - Villarreal CF 2:3
  • 23.11.2017 21:05 - Maccabi Tel-Aviv - Slavia Praha 0:2
  • 07.12.2017 19:00 - Villarreal CF - Maccabi Tel-Aviv 0:1
  • 07.12.2017 19:00 - Slavia Praha - FC Astana 0:1

Tabulka:

1.Villarreal632110:611
2.Astana631210:710
3.Slavia Praha62226:68
4.Maccabi Tel Aviv61141:84

Skupina B

  • 14.09.2017 19:00 - Dynamo Kyjev - Skënderbeu Korça 3:1
  • 14.09.2017 19:00 - BSC Young Boys - FK Partizan 1:1
  • 28.09.2017 21:05 - FK Partizan - Dynamo Kyjev 2:3
  • 28.09.2017 21:05 - Skënderbeu Korça - BSC Young Boys 1:1
  • 19.10.2017 21:05 - Skënderbeu Korça - FK Partizan 0:0
  • 19.10.2017 21:05 - Dynamo Kyjev - BSC Young Boys 2:2
  • 02.11.2017 19:00 - BSC Young Boys - Dynamo Kyjev 0:1
  • 02.11.2017 19:00 - FK Partizan - Skënderbeu Korça 2:0
  • 23.11.2017 21:05 - Skënderbeu Korça - Dynamo Kyjev 3:2
  • 23.11.2017 21:05 - FK Partizan - BSC Young Boys 2:1
  • 07.12.2017 19:00 - Dynamo Kyjev - FK Partizan 4:1
  • 07.12.2017 19:00 - BSC Young Boys - Skënderbeu Korça 2:1

Tabulka:

1.Dynamo Kyjev641115:913
2.Part. Bělehrad62228:98
3.Young Boys Bern61327:86
4.Skenderbeu Korce61236:105

Skupina C

  • 14.09.2017 19:00 - TSG Hoffenheim - SC Braga 1:2
  • 14.09.2017 19:00 - Istanbul Başakşehir - Ludogorec Razgrad 0:0
  • 28.09.2017 21:05 - Ludogorec Razgrad - TSG Hoffenheim 2:1
  • 28.09.2017 21:05 - SC Braga - Istanbul Başakşehir 2:1
  • 19.10.2017 21:05 - SC Braga - Ludogorec Razgrad 0:2
  • 19.10.2017 21:05 - TSG Hoffenheim - Istanbul Başakşehir 3:1
  • 02.11.2017 19:00 - Istanbul Başakşehir - TSG Hoffenheim 1:1
  • 02.11.2017 19:00 - Ludogorec Razgrad - SC Braga 1:1
  • 23.11.2017 21:05 - SC Braga - TSG Hoffenheim 3:1
  • 23.11.2017 21:05 - Ludogorec Razgrad - Istanbul Başakşehir 1:2
  • 07.12.2017 19:00 - TSG Hoffenheim - Ludogorec Razgrad 1:1
  • 07.12.2017 19:00 - Istanbul Başakşehir - SC Braga 2:1

Tabulka:

1.Braga63129:810
2.Ludog.Razgrad62317:59
3.Basaksehir Istan.62227:88
4.Hoffenheim61238:105

Skupina D

  • 14.09.2017 19:00 - Austria Vídeň - AC Milán 1:5
  • 14.09.2017 19:00 - NK Rijeka - AEK Atény 1:2
  • 28.09.2017 21:05 - AEK Atény - Austria Vídeň 2:2
  • 28.09.2017 21:05 - AC Milán - NK Rijeka 3:2
  • 19.10.2017 21:05 - AC Milán - AEK Atény 0:0
  • 19.10.2017 21:05 - Austria Vídeň - NK Rijeka 1:3
  • 02.11.2017 19:00 - NK Rijeka - Austria Vídeň 1:4
  • 02.11.2017 19:00 - AEK Atény - AC Milán 0:0
  • 23.11.2017 21:05 - AC Milán - Austria Vídeň 5:1
  • 23.11.2017 21:05 - AEK Atény - NK Rijeka 2:2
  • 07.12.2017 19:00 - Austria Vídeň - AEK Atény 0:0
  • 07.12.2017 19:00 - NK Rijeka - AC Milán 2:0

Tabulka:

1.AC Milán632113:611
2.AEK Atény61506:58
3.Rijeka621311:127
4.Austria Vídeň61239:165

Skupina E

  • 14.09.2017 19:00 - Atalanta Bergamo - Everton FC 3:0
  • 14.09.2017 19:00 - Apollon Limassol - Olympique Lyon 1:1
  • 28.09.2017 21:05 - Olympique Lyon - Atalanta Bergamo 1:1
  • 28.09.2017 21:05 - Everton FC - Apollon Limassol 2:2
  • 19.10.2017 21:05 - Everton FC - Olympique Lyon 1:2
  • 19.10.2017 21:05 - Atalanta Bergamo - Apollon Limassol 3:1
  • 02.11.2017 19:00 - Apollon Limassol - Atalanta Bergamo 1:1
  • 02.11.2017 19:00 - Olympique Lyon - Everton FC 3:0
  • 23.11.2017 21:05 - Everton FC - Atalanta Bergamo 1:5
  • 23.11.2017 21:05 - Olympique Lyon - Apollon Limassol 4:0
  • 07.12.2017 19:00 - Atalanta Bergamo - Olympique Lyon 1:0
  • 07.12.2017 19:00 - Apollon Limassol - Everton FC 0:3

Tabulka:

1.Bergamo642014:414
2.Lyon632111:411
3.Everton61147:154
4.Apollon Limassol60335:143

Skupina F

  • 14.09.2017 19:00 - Fastav Zlín - Sheriff Tiraspol 0:0
  • 14.09.2017 19:00 - FC Kodaň - Lokomotiv Moskva 0:0
  • 28.09.2017 21:05 - Lokomotiv Moskva - Fastav Zlín 3:0
  • 28.09.2017 21:05 - Sheriff Tiraspol - FC Kodaň 0:0
  • 19.10.2017 21:05 - Sheriff Tiraspol - Lokomotiv Moskva 1:1
  • 19.10.2017 21:05 - Fastav Zlín - FC Kodaň 1:1
  • 02.11.2017 19:00 - FC Kodaň - Fastav Zlín 3:0
  • 02.11.2017 19:00 - Lokomotiv Moskva - Sheriff Tiraspol 1:2
  • 23.11.2017 19:00 - Lokomotiv Moskva - FC Kodaň 2:1
  • 23.11.2017 21:05 - Sheriff Tiraspol - Fastav Zlín 1:0
  • 07.12.2017 19:00 - Fastav Zlín - Lokomotiv Moskva 0:2
  • 07.12.2017 19:00 - FC Kodaň - Sheriff Tiraspol 2:0

Tabulka:

1.Lokomotiv Moskva63219:411
2.FC Kodaň62317:39
3.Šeriff Tiraspol62314:49
4.Zlín60241:102

Skupina G

  • 14.09.2017 21:05 - Hapoel Beer-Sheva - FC Lugano 2:1
  • 14.09.2017 21:05 - FCSB - Viktoria Plzeň 3:0
  • 28.09.2017 19:00 - Viktoria Plzeň - Hapoel Beer-Sheva 3:1
  • 28.09.2017 19:00 - FC Lugano - FCSB 1:2
  • 19.10.2017 19:00 - FC Lugano - Viktoria Plzeň 3:2
  • 19.10.2017 19:00 - Hapoel Beer-Sheva - FCSB 1:2
  • 02.11.2017 21:05 - FCSB - Hapoel Beer-Sheva 1:1
  • 02.11.2017 21:05 - Viktoria Plzeň - FC Lugano 4:1
  • 23.11.2017 19:00 - FC Lugano - Hapoel Beer-Sheva 1:0
  • 23.11.2017 19:00 - Viktoria Plzeň - FCSB 2:0
  • 07.12.2017 21:05 - Hapoel Beer-Sheva - Viktoria Plzeň 0:2
  • 07.12.2017 21:05 - FCSB - FC Lugano 1:2

Tabulka:

1.Plzeň640213:812
2.FCSB63129:710
3.Lugano63039:119
4.Hapoel Beer Ševa61145:104

Skupina H

  • 14.09.2017 21:05 - FK Crvena Zvezda - BATE Borisov 1:1
  • 14.09.2017 21:05 - Arsenal FC - 1. FC Köln 3:1
  • 28.09.2017 19:00 - 1. FC Köln - FK Crvena Zvezda 0:1
  • 28.09.2017 19:00 - BATE Borisov - Arsenal FC 2:4
  • 19.10.2017 19:00 - BATE Borisov - 1. FC Köln 1:0
  • 19.10.2017 19:00 - FK Crvena Zvezda - Arsenal FC 0:1
  • 02.11.2017 21:05 - Arsenal FC - FK Crvena Zvezda 0:0
  • 02.11.2017 21:05 - 1. FC Köln - BATE Borisov 5:2
  • 23.11.2017 19:00 - BATE Borisov - FK Crvena Zvezda 0:0
  • 23.11.2017 19:00 - 1. FC Köln - Arsenal FC 1:0
  • 07.12.2017 21:05 - FK Crvena Zvezda - 1. FC Köln 1:0
  • 07.12.2017 21:05 - Arsenal FC - BATE Borisov 6:0

Tabulka:

1.Arsenal641114:413
2.CZ Bělehrad62313:29
3.1. FC Köln62047:86
4.Borisov61236:165

Skupina I

  • 14.09.2017 21:05 - Olympique Marseille - Konyaspor 1:0
  • 14.09.2017 21:05 - Vitória SC Guimarães - Red Bull Salzburg 1:1
  • 28.09.2017 19:00 - Red Bull Salzburg - Olympique Marseille 1:0
  • 28.09.2017 19:00 - Konyaspor - Vitória SC Guimarães 2:1
  • 19.10.2017 19:00 - Konyaspor - Red Bull Salzburg 0:2
  • 19.10.2017 19:00 - Olympique Marseille - Vitória SC Guimarães 2:1
  • 02.11.2017 21:05 - Vitória SC Guimarães - Olympique Marseille 1:0
  • 02.11.2017 21:05 - Red Bull Salzburg - Konyaspor 0:0
  • 23.11.2017 19:00 - Konyaspor - Olympique Marseille 1:1
  • 23.11.2017 19:00 - Red Bull Salzburg - Vitória SC Guimarães 3:0
  • 07.12.2017 21:05 - Olympique Marseille - Red Bull Salzburg 0:0
  • 07.12.2017 21:05 - Vitória SC Guimarães - Konyaspor 1:1

Tabulka:

1.Salcburk63307:112
2.Marseille62224:48
3.Konyaspor61324:66
4.Vitória Guimaraes61235:95

Skupina J

  • 14.09.2017 21:05 - Zarja Luhansk - Östersunds FK 0:2
  • 14.09.2017 21:05 - Hertha BSC - Athletic Bilbao 0:0
  • 28.09.2017 19:00 - Athletic Bilbao - Zarja Luhansk 0:1
  • 28.09.2017 19:00 - Östersunds FK - Hertha BSC 1:0
  • 19.10.2017 19:00 - Östersunds FK - Athletic Bilbao 2:2
  • 19.10.2017 19:00 - Zarja Luhansk - Hertha BSC 2:1
  • 02.11.2017 21:05 - Hertha BSC - Zarja Luhansk 2:0
  • 02.11.2017 21:05 - Athletic Bilbao - Östersunds FK 1:0
  • 23.11.2017 19:00 - Östersunds FK - Zarja Luhansk 2:0
  • 23.11.2017 19:00 - Athletic Bilbao - Hertha BSC 3:2
  • 07.12.2017 21:05 - Zarja Luhansk - Athletic Bilbao 0:2
  • 07.12.2017 21:05 - Hertha BSC - Östersunds FK 1:1

Tabulka:

1.Athletic Bilbao63218:511
2.Östersund63218:411
3.Luhansk62043:96
4.Hertha Berlín61236:75

Skupina K

  • 14.09.2017 21:05 - SV Zulte Waregem - OGC Nice 1:5
  • 14.09.2017 21:05 - SBV Vitesse - SS Lazio 2:3
  • 28.09.2017 19:00 - SS Lazio - SV Zulte Waregem 2:0
  • 28.09.2017 19:00 - OGC Nice - SBV Vitesse 3:0
  • 19.10.2017 19:00 - OGC Nice - SS Lazio 1:3
  • 19.10.2017 19:00 - SV Zulte Waregem - SBV Vitesse 1:1
  • 02.11.2017 21:05 - SBV Vitesse - SV Zulte Waregem 0:2
  • 02.11.2017 21:05 - SS Lazio - OGC Nice 1:0
  • 23.11.2017 19:00 - OGC Nice - SV Zulte Waregem 3:1
  • 23.11.2017 19:00 - SS Lazio - SBV Vitesse 1:1
  • 07.12.2017 21:05 - SV Zulte Waregem - SS Lazio 3:2
  • 07.12.2017 21:05 - SBV Vitesse - OGC Nice 1:0

Tabulka:

1.Lazio Řím641112:713
2.Nice630312:79
3.Waregem62138:137
4.Vitesse Arnhem61235:105

Skupina L

  • 14.09.2017 21:05 - Vardar Skopje - Zenit Petrohrad 0:5
  • 14.09.2017 21:05 - Real Sociedad - Rosenborg BK 4:0
  • 28.09.2017 19:00 - Rosenborg BK - Vardar Skopje 3:1
  • 28.09.2017 19:00 - Zenit Petrohrad - Real Sociedad 3:1
  • 19.10.2017 19:00 - Zenit Petrohrad - Rosenborg BK 3:1
  • 19.10.2017 19:00 - Vardar Skopje - Real Sociedad 0:6
  • 02.11.2017 21:05 - Real Sociedad - Vardar Skopje 3:0
  • 02.11.2017 21:05 - Rosenborg BK - Zenit Petrohrad 1:1
  • 23.11.2017 19:00 - Zenit Petrohrad - Vardar Skopje 2:1
  • 23.11.2017 19:00 - Rosenborg BK - Real Sociedad 0:1
  • 07.12.2017 21:05 - Vardar Skopje - Rosenborg BK 1:1
  • 07.12.2017 21:05 - Real Sociedad - Zenit Petrohrad 1:3

Tabulka:

1.Petrohrad651017:516
2.San Sebastian640216:612
3.Trondheim61236:115
4.Vardar Skopje60153:201



Plzeňští si ve skupině G Evropské ligy zopakují souboj s rumunským celkem FCSB, který je vyřadil ve 3. předkole Ligy mistrů. Narazí i na izraelský tým Hapoel Beer Ševa s českým útočníkem Tomášem Pekhartem a švýcarské Lugano. Mistrovská Slavia si ve skupině A zahraje rovněž s izraelským soupeřem Maccabi Tel Aviv, dále se španělským Villarrealem a kazašskou Astanou. Zlín čeká při premiéře v Evropské lize český legionář Michael Lüftner v barvách Kodaně, dalšími soupeři "Ševců" ve skupině F jsou Lokomotiv Moskva a moldavský Šeriff Tiraspol.



Viktoria Plzeň si ve čtvrtém předkole zahrála o postup do základní skupiny Evropské ligy s AEK Larnaka, která v minulém ročníku ve stejné fázi vypadla s Libercem. Larnaka se do play off Evropské ligy probojovala až z prvního předkola, když postupně vyřadila gibraltarský Lincoln Red Imps, Cork City a Dinamo Minsk. Plzeňští potřetí za sebou postoupili do skupiny Evropské ligy. Západočeši v odvetě čtvrtého předkola v Larnace vydřeli remízu 0:0 a udrželi náskok 3:1 z domácího utkání.

4. předkolo - odvety

  • 24.08.2017 18:00 - AEK Larnaka - Viktoria Plzeň 0:0
  • 24.08.2017 18:45 - Dynamo Kyjev - CS Marítimo 3:1
  • 24.08.2017 19:00 - Östersunds FK - PAOK Soluň 2:0
  • 24.08.2017 19:00 - Maccabi Tel-Aviv - SCR Altach 2:2
  • 24.08.2017 19:00 - Zenit Petrohrad - FC Utrecht 2:0 pr.
  • 24.08.2017 19:00 - PFK Oleksandrija - BATE Borisov 1:2
  • 24.08.2017 19:00 - Sheriff Tiraspol - Legia Varšava 0:0
  • 24.08.2017 19:00 - Red Bull Salzburg - Viitorul Constanţa 4:0
  • 24.08.2017 19:30 - Sūduva Marijampolė - Ludogorec Razgrad 0:0
  • 24.08.2017 19:30 - Fenerbahçe SK - Vardar Skopje 1:2
  • 24.08.2017 20:00 - Videoton FC - FK Partizan 0:4
  • 24.08.2017 20:00 - FC Midtjylland - Apollon Limassol 1:1
  • 24.08.2017 20:00 - AEK Atény - Club Bruggy 3:0
  • 24.08.2017 20:00 - Skënderbeu Korça - Dinamo Záhřeb 0:0
  • 24.08.2017 20:45 - Olympique Marseille - NK Domžale 3:0
  • 24.08.2017 20:45 - Rosenborg BK - AFC Ajax 3:2
  • 24.08.2017 20:45 - SC Braga - FH Hafnarfjördur 3:2
  • 24.08.2017 20:45 - Athletic Bilbao - Panathinaikos FC 1:0
  • 24.08.2017 20:45 - FK Škendija - AC Milán 0:1
  • 24.08.2017 21:00 - Hajduk Split - Everton FC 1:1
  • 24.08.2017 21:00 - FK Crvena Zvezda - FK Krasnodar 2:1
  • 24.08.2017 21:05 - Austria Vídeň - NK Osijek 0:1

4. předkolo - 1. zápasy

  • 16.08.2017 18:00 - FC Utrecht - Zenit Petrohrad 1:0
  • 17.08.2017 19:00 - BATE Borisov - PFK Oleksandrija 1:1
  • 17.08.2017 19:00 - Dinamo Záhřeb - Skënderbeu Korça 1:1
  • 17.08.2017 19:00 - FK Krasnodar - FK Crvena Zvezda 3:2
  • 17.08.2017 19:00 - Apollon Limassol - FC Midtjylland 3:2
  • 17.08.2017 19:45 - FH Hafnarfjördur - SC Braga 1:2
  • 17.08.2017 20:00 - Vardar Skopje - Fenerbahçe SK 2:0
  • 17.08.2017 20:00 - PAOK Soluň - Östersunds FK 3:1
  • 17.08.2017 20:15 - Viktoria Plzeň - AEK Larnaka 3:1
  • 17.08.2017 20:30 - Panathinaikos FC - Athletic Bilbao 2:3
  • 17.08.2017 20:30 - Ludogorec Razgrad - Sūduva Marijampolė 2:0
  • 17.08.2017 20:30 - SCR Altach - Maccabi Tel-Aviv 0:1
  • 17.08.2017 20:45 - Legia Varšava - Sheriff Tiraspol 1:1
  • 17.08.2017 20:45 - NK Domžale - Olympique Marseille 1:1
  • 17.08.2017 20:45 - AFC Ajax - Rosenborg BK 0:1
  • 17.08.2017 20:45 - Viitorul Constanţa - Red Bull Salzburg 1:3
  • 17.08.2017 20:45 - Club Bruggy - AEK Atény 0:0
  • 17.08.2017 20:45 - NK Osijek - Austria Vídeň 1:2
  • 17.08.2017 20:45 - AC Milán - FK Škendija 6:0
  • 17.08.2017 21:00 - FK Partizan - Videoton FC 0:0
  • 17.08.2017 21:05 - Everton FC - Hajduk Split 2:0
  • 17.08.2017 21:30 - CS Marítimo - Dynamo Kyjev 0:0

Sparťané se ve třetím předkole Evropské ligy utkali s Crvenou Zvezdou Bělehrad. Srbské mužstvo v domácí odvetě druhého předkola porazilo Irtyš Pavlodar 2:0 a navázalo na úvodní remízu 1:1. Mladou Boleslav ve stejné fázi soutěže čekal Skënderbeu Korcë. Albánský tým po výsledku 1:1 na svém hřišti zvítězil nad Kajratem Almaty rovněž 2:0.
Sparťané prohráli s Crvenou Zvezdou domácí odvetu 0:1 a po porážce 0:2 z Bělehradu pro ně skončila pohárové sezona už ve třetím předkole Evropské ligy. Pro letenský celek je to nejhorší výsledek na evropské scéně od ostudy se švédským Häckenem v roce 2013.
Hráči Mladé Boleslavi ani na pátý pokus nepřešli přes 3. předkolo Evropské ligy. Po domácí výhře 2:1 nad Skënderbeu Korcë nezvládli odvetu v Albánii, kde sice vedli gólem Adama Jánoše, ale zápas prohráli 1:2. Penalty pak zvládli lépe domácí a vyhráli 4:2. Za hosty neproměnili své pokusy Jakub Rada a Golgol Mebrahtu.

3. předkolo - odvety

  • 02.08.2017 18:00 - FC Sion - Sūduva Marijampolė 1:1
  • 02.08.2017 18:00 - AEL Limassol - Austria Vídeň 1:2
  • 03.08.2017 17:00 - Dinamo Minsk - AEK Larnaka 1:1
  • 03.08.2017 17:00 - FK Škendija - FK Trakai 3:0
  • 03.08.2017 18:30 - Odds BK - Dinamo Záhřeb 0:0
  • 03.08.2017 19:00 - PFK Oleksandrija - Astra Giurgiu 1:0
  • 03.08.2017 19:00 - Apollon Limassol - Aberdeen FC 2:0
  • 03.08.2017 19:00 - Sparta Praha - FK Crvena Zvezda 0:1
  • 03.08.2017 19:00 - Videoton FC - Girondins Bordeaux 1:0
  • 03.08.2017 19:00 - Zenit Petrohrad - Bnei Yehuda Tel-Aviv 0:1
  • 03.08.2017 19:00 - FK Qäbälä - Panathinaikos FC 1:2
  • 03.08.2017 19:30 - Fola Esch - Östersunds FK 1:2
  • 03.08.2017 19:30 - Fenerbahçe SK - SK Sturm Graz 1:1
  • 03.08.2017 19:45 - Lyngby BK - FK Krasnodar 1:3
  • 03.08.2017 20:00 - PAOK Soluň - Olimpik Doněck 2:0
  • 03.08.2017 20:00 - CS Marítimo - Botev Plovdiv 2:0
  • 03.08.2017 20:00 - Skënderbeu Korça - FK Mladá Boleslav 3:1p
  • 03.08.2017 20:15 - Lech Poznań - FC Utrecht 2:2
  • 03.08.2017 20:30 - SCR Altach - KAA Gent 3:1
  • 03.08.2017 20:30 - FC Midtjylland - Arka Gdynia 2:1
  • 03.08.2017 20:30 - Hajduk Split - Brøndby IF 2:0
  • 03.08.2017 20:45 - AC Milán - CSU Craiova 2:0
  • 03.08.2017 20:45 - MFK Ružomberok - Everton FC 0:1
  • 03.08.2017 20:45 - KV Oostende - Olympique Marseille 0:1
  • 03.08.2017 20:45 - Athletic Bilbao - Dinamo Bukurešť 3:0
  • 03.08.2017 20:45 - NK Osijek - PSV Eindhoven 1:0
  • 03.08.2017 21:00 - Panionios FC - Maccabi Tel-Aviv 0:1
  • 03.08.2017 21:05 - NK Domžale - SC Freiburg 2:0
  • 03.08.2017 22:00 - SC Braga - AIK Solna 2:1e

3. předkolo - 1. zápasy

  • 27.07.2017 18:00 - FK Mladá Boleslav - Skënderbeu Korça 2:1
  • 27.07.2017 18:30 - FK Trakai - FK Škendija 2:1
  • 27.07.2017 18:30 - Olimpik Doněck - PAOK Soluň 1:1
  • 27.07.2017 18:45 - Maccabi Tel-Aviv - Panionios FC 1:0
  • 27.07.2017 19:00 - PSV Eindhoven - NK Osijek 0:1
  • 27.07.2017 19:00 - AIK Solna - SC Braga 1:1
  • 27.07.2017 19:00 - AEK Larnaka - Dinamo Minsk 2:0
  • 27.07.2017 19:00 - FC Utrecht - Lech Poznań 0:0
  • 27.07.2017 19:00 - Östersunds FK - Fola Esch 1:0
  • 27.07.2017 19:00 - Sūduva Marijampolė - FC Sion 3:0
  • 27.07.2017 19:00 - FK Krasnodar - Lyngby BK 2:1
  • 27.07.2017 19:00 - SK Sturm Graz - Fenerbahçe SK 1:2
  • 27.07.2017 19:30 - Bnei Yehuda Tel-Aviv - Zenit Petrohrad 0:2
  • 27.07.2017 19:30 - Botev Plovdiv - CS Marítimo 0:0
  • 27.07.2017 19:30 - Dinamo Bukurešť - Athletic Bilbao 1:1
  • 27.07.2017 19:30 - Astra Giurgiu - PFK Oleksandrija 0:0
  • 27.07.2017 20:00 - Brøndby IF - Hajduk Split 0:0
  • 27.07.2017 20:00 - CSU Craiova - AC Milán 0:1
  • 27.07.2017 20:00 - Arka Gdynia - FC Midtjylland 3:2
  • 27.07.2017 20:30 - Girondins Bordeaux - Videoton FC 2:1
  • 27.07.2017 20:30 - FK Crvena Zvezda - Sparta Praha 2:0
  • 27.07.2017 20:30 - Panathinaikos FC - FK Qäbälä 1:0
  • 27.07.2017 20:30 - KAA Gent - SCR Altach 1:1
  • 27.07.2017 20:45 - Aberdeen FC - Apollon Limassol 2:1
  • 27.07.2017 20:45 - Olympique Marseille - KV Oostende 4:2
  • 27.07.2017 20:45 - Dinamo Záhřeb - Odds BK 2:1
  • 27.07.2017 21:05 - SC Freiburg - NK Domžale 1:0
  • 27.07.2017 21:05 - Austria Vídeň - AEL Limassol 0:0
  • 27.07.2017 21:05 - Everton FC - MFK Ružomberok 1:0


Soupeřem Mladé Boleslavi v druhém předkole Evropské ligy byl irský celek Shamrock Rovers, který vyřadil islandský Stjarnan po dvou výhrách 1:0. První zápas mezi Shamrockem a Ml.Boleslaví se odehrál ve čtvrtek 13. července v Irsku, odveta o týden později. Zatímco Mladá Boleslav se do Irska v evropských pohárech podívala poprvé, Shamrock už zkušenosti s českými týmy má. V sezoně 1978/79 dvakrát podlehl v Poháru vítězů pohárů Baníku Ostrava a v roce 2003 nestačil v Poháru Intertoto na Slovan Liberec. Po výhrách 3:2 a 2:0 postoupila Boleslav dále.

2. předkolo - odvety

  • 20.07.2017 17:00 - Dinamo Minsk - Rabotnički Skopje 3:0
  • 20.07.2017 17:00 - Lyngby BK - Slovan Bratislava 2:1
  • 20.07.2017 18:00 - VPS Vaasa - Brøndby IF 2:1
  • 20.07.2017 18:00 - Sūduva Marijampolė - FK Liepāja 0:1
  • 20.07.2017 18:00 - HJK Helsinky - FK Škendija 1:1
  • 20.07.2017 18:00 - FK Trakai - IFK Norrköping 3:1p
  • 20.07.2017 18:00 - FK Mladá Boleslav - Shamrock Rovers 2:0
  • 20.07.2017 18:30 - Dinamo Brest - SCR Altach 0:3
  • 20.07.2017 19:00 - Bnei Yehuda Tel-Aviv - AS Trenčín 2:0
  • 20.07.2017 19:00 - Odds BK - FC Vaduz 1:0
  • 20.07.2017 19:00 - Zaria Bălţi - Apollon Limassol 1:2
  • 20.07.2017 19:00 - Levski Sofia - Hajduk Split 1:2
  • 20.07.2017 19:00 - AEK Larnaka - Cork City 1:0
  • 20.07.2017 19:00 - AIK Solna - Željezničar Sarajevo 2:0
  • 20.07.2017 19:00 - SK Brann - MFK Ružomberok 0:2
  • 20.07.2017 19:00 - FC Midtjylland - Ferencvárosi TC 3:1
  • 20.07.2017 19:00 - Zirä FK - Astra Giurgiu 0:0
  • 20.07.2017 19:30 - FC Utrecht - Valletta FC 3:1
  • 20.07.2017 19:30 - Fola Esch - Inter Baku 4:1
  • 20.07.2017 19:30 - Botev Plovdiv - Beitar Jeruzalém 4:0
  • 20.07.2017 19:30 - Galatasaray SK - Östersunds FK 1:1
  • 20.07.2017 19:45 - FC Luzern - NK Osijek 2:1
  • 20.07.2017 20:00 - NK Domžale - Valur Reykjavík 3:2
  • 20.07.2017 20:00 - Lech Poznań - FK Haugesund 2:0
  • 20.07.2017 20:00 - AEL Limassol - Progrès Niedercorn 2:1
  • 20.07.2017 20:00 - Skënderbeu Korça - Kairat Almaty 2:0
  • 20.07.2017 20:30 - FK Crvena Zvezda - Irtyš Pavlodar 2:0
  • 20.07.2017 20:30 - Jagiellonia Białystok - FK Qäbälä 0:2
  • 20.07.2017 20:30 - Mladost Podgorica - SK Sturm Graz 0:3
  • 20.07.2017 20:45 - Široki Brijeg - Aberdeen FC 0:2
  • 20.07.2017 20:45 - ND Gorica - Panionios FC 2:3
  • 20.07.2017 21:00 - Videoton FC - Nõmme Kalju 1:1
  • 20.07.2017 21:15 - KR Reykjavík - Maccabi Tel-Aviv 0:2

2. předkolo - 1. zápasy

  • 12.07.2017 18:00 - Inter Baku - Fola Esch 1:0
  • 13.07.2017 16:00 - Irtyš Pavlodar - FK Crvena Zvezda 1:1
  • 13.07.2017 16:45 - Kairat Almaty - Skënderbeu Korça 1:1
  • 13.07.2017 17:00 - Maccabi Tel-Aviv - KR Reykjavík 3:1
  • 13.07.2017 18:00 - MFK Ružomberok - SK Brann 0:1
  • 13.07.2017 18:00 - Rabotnički Skopje - Dinamo Minsk 1:1
  • 13.07.2017 18:00 - FK Škendija - HJK Helsinky 3:1
  • 13.07.2017 18:15 - Nõmme Kalju - Videoton FC 0:3
  • 13.07.2017 18:30 - Brøndby IF - VPS Vaasa 2:0
  • 13.07.2017 18:30 - SCR Altach - Dinamo Brest 1:1
  • 13.07.2017 18:45 - FK Liepāja - Sūduva Marijampolė 0:2
  • 13.07.2017 19:00 - Apollon Limassol - Zaria Bălţi 3:0
  • 13.07.2017 19:00 - FK Haugesund - Lech Poznań 3:2
  • 13.07.2017 19:00 - FK Qäbälä - Jagiellonia Białystok 1:1
  • 13.07.2017 19:00 - Östersunds FK - Galatasaray SK 2:0
  • 13.07.2017 19:00 - FC Vaduz - Odds BK 0:1
  • 13.07.2017 19:30 - Valletta FC - FC Utrecht 0:0
  • 13.07.2017 19:30 - Astra Giurgiu - Zirä FK 3:1
  • 13.07.2017 19:45 - Progrès Niedercorn - AEL Limassol 0:1
  • 13.07.2017 20:00 - Beitar Jeruzalém - Botev Plovdiv 1:1
  • 13.07.2017 20:00 - IFK Norrköping - FK Trakai 2:1
  • 13.07.2017 20:15 - Slovan Bratislava - Lyngby BK 0:1
  • 13.07.2017 20:30 - Hajduk Split - Levski Sofia 1:0
  • 13.07.2017 20:30 - SK Sturm Graz - Mladost Podgorica 0:1
  • 13.07.2017 20:30 - AS Trenčín - Bnei Yehuda Tel-Aviv 1:1
  • 13.07.2017 20:45 - NK Osijek - FC Luzern 2:0
  • 13.07.2017 20:45 - Aberdeen FC - Široki Brijeg 1:1
  • 13.07.2017 20:45 - Cork City - AEK Larnaka 0:1
  • 13.07.2017 20:45 - Željezničar Sarajevo - AIK Solna 0:0
  • 13.07.2017 21:00 - Ferencvárosi TC - FC Midtjylland 2:4
  • 13.07.2017 21:00 - Panionios FC - ND Gorica 2:0
  • 13.07.2017 21:00 - Shamrock Rovers - FK Mladá Boleslav 2:3
  • 13.07.2017 22:00 - Valur Reykjavík - NK Domžale 1:2

1. předkolo - odvety

  • 04.07.2017 17:45 - Balzan Youths - Videoton FC 3:3
  • 04.07.2017 19:45 - Progrès Niedercorn - Rangers FC 2:0
  • 06.07.2017 16:00 - Dacia Kišiněv - FK Škendija 0:4
  • 06.07.2017 16:00 - AEL Limassol - St Joseph's FC 6:0
  • 06.07.2017 17:00 - Milsami Orhei - Fola Esch 1:1
  • 06.07.2017 17:00 - Pelister Bitola - Lech Poznań 0:3
  • 06.07.2017 17:00 - Ordabasy Šymkent - Široki Brijeg 0:0
  • 06.07.2017 17:00 - KF Tirana - Maccabi Tel-Aviv 0:3
  • 06.07.2017 17:00 - Sūduva Marijampolė - Šachtër Soligorsk 2:1
  • 06.07.2017 17:30 - Rabotnički Skopje - SP Tre Penne 6:0
  • 06.07.2017 17:30 - FK Jelgava - Ferencvárosi TC 0:1
  • 06.07.2017 18:00 - HJK Helsinky - Connah's Quay FC 3:0
  • 06.07.2017 18:00 - Flora Tallinn - NK Domžale 2:3
  • 06.07.2017 18:00 - Gandzasar Kapan - Mladost Podgorica 0:3
  • 06.07.2017 18:00 - FK Trakai - St. Johnstone FC 1:0
  • 06.07.2017 18:00 - FK Atlantas - Kairat Almaty 1:2
  • 06.07.2017 18:00 - SJK Seinäjoki - KR Reykjavík 0:2
  • 06.07.2017 18:45 - FK Liepāja - Crusaders FC 2:0
  • 06.07.2017 19:00 - AIK Solna - KÍ Klaksvík 5:0
  • 06.07.2017 19:00 - Torpedo Kutaisi - AS Trenčín 0:3
  • 06.07.2017 19:00 - FC Vaduz - Bala Town 3:0
  • 06.07.2017 19:00 - MFK Ružomberok - Vojvodina Novi Sad 2:0
  • 06.07.2017 19:00 - Dunav Ruse - Irtyš Pavlodar 0:2
  • 06.07.2017 19:00 - FC Differdange 03 - Zirä FK 1:2
  • 06.07.2017 19:00 - Inter Baku - Mladost Lučani 2:0
  • 06.07.2017 19:00 - Slovan Bratislava - Pyunik Jerevan 5:0
  • 06.07.2017 19:00 - Botev Plovdiv - Partizani Tirana 1:0
  • 06.07.2017 19:30 - NSÍ Runavík - Dinamo Minsk 0:2
  • 06.07.2017 19:30 - Bangor City - Lyngby BK 0:3
  • 06.07.2017 20:00 - B36 Tórshavn - Nõmme Kalju 1:2
  • 06.07.2017 20:00 - KF Priština - IFK Norrköping 0:1
  • 06.07.2017 20:00 - FK Sarajevo - Zaria Bălţi 2:2p
  • 06.07.2017 20:15 - Olimpija Lublaň - VPS Vaasa 0:1
  • 06.07.2017 20:30 - SS Folgore - Valletta FC 0:1
  • 06.07.2017 20:30 - Floriana FC - FK Crvena Zvezda 3:3
  • 06.07.2017 20:30 - Zeta Golubovci - Željezničar Sarajevo 2:2
  • 06.07.2017 20:30 - Vasas Budapešť - Beitar Jeruzalém 0:3
  • 06.07.2017 20:30 - ND Gorica - Shirak Gyumri 2:2
  • 06.07.2017 20:30 - UE Sant Julià - Skënderbeu Korça 0:5
  • 06.07.2017 20:30 - Sutjeska Nikšić - Levski Sofia 0:0
  • 06.07.2017 20:30 - Jagiellonia Białystok - Dinamo Batumi 4:0
  • 06.07.2017 20:30 - SCR Altach - Chikhura Sachkhere 1:1
  • 06.07.2017 20:45 - Cork City - Levadia Tallinn 4:2
  • 06.07.2017 20:45 - Coleraine FC - FK Haugesund 0:0
  • 06.07.2017 20:45 - Ballymena United - Odds BK 0:2
  • 06.07.2017 20:45 - NK Osijek - UE Santa Coloma 4:0
  • 06.07.2017 20:45 - Derry City - FC Midtjylland 1:4
  • 06.07.2017 21:00 - Shamrock Rovers - Stjarnan FC 1:0
  • 06.07.2017 22:00 - Lincoln Red Imps - AEK Larnaka 1:1
  • 06.07.2017 22:00 - Valur Reykjavík - FK Ventspils 1:0

1. předkolo - 1. zápasy

  • 29.06.2017 14:00 - Shirak Gyumri - ND Gorica 0:2
  • 29.06.2017 16:00 - Irtyš Pavlodar - Dunav Ruse 1:0
  • 29.06.2017 16:45 - Kairat Almaty - FK Atlantas 6:0
  • 29.06.2017 17:00 - Partizani Tirana - Botev Plovdiv 1:3
  • 29.06.2017 17:00 - Pyunik Jerevan - Slovan Bratislava 1:4
  • 29.06.2017 17:00 - FK Ventspils - Valur Reykjavík 0:0
  • 29.06.2017 17:20 - AS Trenčín - Torpedo Kutaisi 5:1
  • 29.06.2017 17:30 - Levadia Tallinn - Cork City 0:2
  • 29.06.2017 17:30 - Dinamo Minsk - NSÍ Runavík 2:1
  • 29.06.2017 18:00 - FK Škendija - Dacia Kišiněv 3:0
  • 29.06.2017 18:00 - Chikhura Sachkhere - SCR Altach 0:1
  • 29.06.2017 18:00 - Dinamo Batumi - Jagiellonia Białystok 0:1
  • 29.06.2017 18:00 - VPS Vaasa - Olimpija Lublaň 1:0
  • 29.06.2017 18:00 - Šachtër Soligorsk - Sūduva Marijampolė 0:0
  • 29.06.2017 18:30 - Lyngby BK - Bangor City 1:0
  • 29.06.2017 18:30 - Nõmme Kalju - B36 Tórshavn 2:1
  • 29.06.2017 18:45 - Ferencvárosi TC - FK Jelgava 2:0
  • 29.06.2017 18:45 - Beitar Jeruzalém - Vasas Budapešť 4:3
  • 29.06.2017 19:00 - Levski Sofia - Sutjeska Nikšić 3:1
  • 29.06.2017 19:00 - UE Santa Coloma - NK Osijek 0:2
  • 29.06.2017 19:00 - Zaria Bălţi - FK Sarajevo 2:1
  • 29.06.2017 19:00 - AEK Larnaka - Lincoln Red Imps 5:0
  • 29.06.2017 19:00 - FK Haugesund - Coleraine FC 7:0
  • 29.06.2017 19:00 - Odds BK - Ballymena United 3:0
  • 29.06.2017 19:00 - Zirä FK - FC Differdange 03 2:0
  • 29.06.2017 19:30 - Fola Esch - Milsami Orhei 2:1
  • 29.06.2017 20:00 - KÍ Klaksvík - AIK Solna 0:0
  • 29.06.2017 20:00 - Maccabi Tel-Aviv - KF Tirana 2:0
  • 29.06.2017 20:00 - Vojvodina Novi Sad - MFK Ružomberok 2:1
  • 29.06.2017 20:00 - Skënderbeu Korça - UE Sant Julià 1:0
  • 29.06.2017 20:00 - Bala Town - FC Vaduz 1:2
  • 29.06.2017 20:00 - FC Midtjylland - Derry City 6:1
  • 29.06.2017 20:00 - Connah's Quay FC - HJK Helsinky 1:0
  • 29.06.2017 20:00 - IFK Norrköping - KF Priština 5:0
  • 29.06.2017 20:30 - Mladost Lučani - Inter Baku 0:3
  • 29.06.2017 20:30 - Mladost Podgorica - Gandzasar Kapan 1:0
  • 29.06.2017 20:30 - Široki Brijeg - Ordabasy Šymkent 2:0
  • 29.06.2017 20:30 - FK Crvena Zvezda - Floriana FC 3:0
  • 29.06.2017 20:30 - SP Tre Penne - Rabotnički Skopje 0:1
  • 29.06.2017 20:30 - NK Domžale - Flora Tallinn 2:0
  • 29.06.2017 20:45 - Lech Poznań - Pelister Bitola 4:0
  • 29.06.2017 20:45 - Videoton FC - Balzan Youths 2:0
  • 29.06.2017 20:45 - Željezničar Sarajevo - Zeta Golubovci 1:0
  • 29.06.2017 20:45 - St Joseph's FC - AEL Limassol 0:4
  • 29.06.2017 20:45 - Valletta FC - SS Folgore 2:0
  • 29.06.2017 20:45 - Rangers FC - Progrès Niedercorn 1:0
  • 29.06.2017 20:45 - St. Johnstone FC - FK Trakai 1:2
  • 29.06.2017 20:45 - Crusaders FC - FK Liepāja 3:1
  • 29.06.2017 21:15 - KR Reykjavík - SJK Seinäjoki 0:0
  • 29.06.2017 21:15 - Stjarnan FC - Shamrock Rovers 0:1