Fotbal živě na internetu - ČT Sport Online

Plán přenosů studia fotbal

1. česká fotbalová liga - fotbal živě na internetu

Na ČT Sport můžete sledovat vybrané online přenosy z synot ligy. Na fotbal fotbal živě pak veškeré přenosy z naší první fotbalové ligy. 1. česká fotbalová liga je nejvyšší fotbalová soutěž v Česku od sezóny 1997/98 nazývaná 1. Gambrinus liga, od sezéony 2014/2015 pak Synot liga. Hraje se od ročníku 1993/94, kterého se zúčastnilo 10 mužstev hrajících v posledním ročníku československé ligy a 6 nejlepších z posledního ročníku Českomoravské fotbalové ligy.

1. liga je pořádána Českomoravským fotbalovým svazem. Hraje se každý rok od léta do jara se zimní přestávkou. Účastní se jí 16 týmů (FC Bohemians 1905, FC Zbrojovka Brno, SK Dynamo České Budějovice, FC Hradec Králové, FK Baumit Jablonec, FC Slovan Liberec, FK Mladá Boleslav, SK Sigma Olomouc, FC Baník Ostrava, FC Viktoria Plzeň, 1. FK Příbram, SK Slavia Praha, 1.FC Slovácko, AC Sparta Praha, FK Teplice, FK Ústí nad Labem), každý s každým hraje jednou na domácím hřišti a jednou na hřišti soupeře. Celkem se tedy hraje 30 kol, dohromady obsahujících 240 zápasů. Mistrovský titul získává tým s nejvyšším počtem bodů v tabulce. Poslední a předposlední tým sestupují do druhé ligy.

Sestřihy z jednotlivých utkání, a diskusi k zápasům ve fotbalovém studiu můžete sledovat v pořadu dohráno.

Kromě online zápasů z 1. české gambrinus ligy ČT4 vysílá i přenosy z Českého poháru.

Mimo fotbalu živě v české televizi můžete od této sezony můžete sledovat fotbal živě na internetu ze všech zápasů fotbalové gambrinus ligy.

Zahraniční ligy

Česká televize od Chanel 4 přebírá pořad Goalissimo v tom se to jen hemží krásnými góly ze všech nejvýznámnějších fotbalových soutěží celého světa: Argentina - Clausura, Rakouská tipp3-Bundesliga, Belgická Jupiler League, Brazilská Paulista A1, Dánská SAS League, Anglická Premier League, Anglický FA cup, Francouzská Ligue 1, Německá 1. Bundesliga, Řecká A Ethniki, Irská Eircom League, Italská Serie A, Mexická Primera A, Norská Tippeligaen, Polská Ekstraklasa, Portugalská Liga Sagres, Rumunská Liga I, Ruská Premier League, Skotská Premier League, Slovenská Corgon Liga, Španělská LIGA BBVA, Švédská Allsvenskan, Švýcarská Super League, Americká Major League Soccer, atd.

Evropské poháry

Program ČT4 v rámci studia fotbal živě vysílá online přenosy z Ligy mistů i Evropské ligy. V magazínu Champions League naleznete veškerý informační a výsledkový servis k této nejprestižnější fotbalové klubové soutěží světa.

Mezinárodní fotbal

Živé fotbalové přenosy z přátelských a kvalifikačních zápasů české fotbalové reprezenatace. Přenosy z Mistroství světa i Mistorství evropy (EURO) - přehlídky nejlepších národních týmů evropy. Můžete také sledovat Magazín MS ve fotbalu 2010.

Mistrovství světa 2014

Mistrovství světa ve fotbale 2014 bylo historicky 20. mistrovstvím pořádaným asociací FIFA. Závěrečný turnaj, kam se mužské fotbalové národní týmy probojovaly z kvalifikace, se bude konal od 13. června do 13. července 2014 v Brazílii. Mistry světa se stali fotbalisté Německa.

EURO 2012

Mistrovství Evropy ve fotbale 2012 se konalo v Polsku a na Ukrajině v období od 7. června do 1. července 2012. Tyto pořadatelské země byly zvoleny na zasedání výkonného výboru UEFA v Cardiffu 18. dubna 2007, když porazily další kandidáty – Itálii a společné pořadatelství Chorvatska a Maďarska. Titul obhájili fotbalisté Španělska.

Mistrovství světa 2010

Mistrovství světa ve fotbale 2010 bylo 19. mistrovstvím pořádaným asociací FIFA. Závěrečný turnaj, kam se mužské fotbalové národní týmy probojovaly z kvalifikace, se konal v období od 11. června do 11. července v Jihoafrické republice. Bylo to poprvé v historii, kdy mistrovství pořádal člen CAF. Kompletní program MS ve fotbale 2010.

Euro2008

Mistrovství Evropy ve fotbale 2008 probíhalo od 7. do 29. června 2008. Podruhé v historii soutěže jej hostily dvě země – Rakousko a Švýcarsko. Fotbalové reprezentace Rakouska a Švýcarska měly start na tomto šampionátu zaručen, o dalších čtrnácti účastnících se rozhodlo v kvalifikaci, která probíhala od srpna 2006 do listopadu 2007. Mistrovství Evropy zahájil zápas Švýcarsko–Česko. Pro mistrovství byl připraven nový míč s názvem Europass.

Mistry Evropy se stali hráči Španělska, vedení Luisem Aragonésem, kteří na turnaji ani jednou neprohráli a ve finále porazili Německo 1:0. Nejlepším střelcem turnaje se stal španělský útočník David Villa se čtyřmi zásahy.

Mistrovství světa 2006

Mistrovství světa ve fotbale 2006 (oficiálně 2006 FIFA World Cup Germany™) bylo osmnáctým mistrovstvím světa v dějinách fotbalu. Finálový turnaj se odehrál mezi 9. červnem a 9. červencem roku 2006 v Německu. Turnaje se zúčastnilo 32 týmů. Rozlosování do 8 skupin po 4 týmech proběhlo 9. prosince 2005.

EURO2004

Mistrovství Evropy ve fotbale 2004, zkráceně též EURO 2004, pořádané asociací UEFA v Portugalsku, byla soutěž národních fotbalových týmů Evropy, které se na ni probojovaly z kvalifikace. Závěrečného turnaje se v období od 12. června 2004 do 4. července téhož roku zúčastnilo 16 týmů. Portugalsko, jako pořadatel bylo vybráno v říjnu roku 1999, před Španělskem a společným pořadatelstvím Rakouska a Maďarska. Představitelé UEFA ohodnotili toto mistrovství jako „dosud nejlepší“.

Mistroství světa 2002

Mistrovství světa ve fotbale 2002 (oficiálně 2002 FIFA World Cup Korea/Japan) bylo sedmnácté mistrovství světa v dějinách fotbalu. Finálový turnaj se odehrál mezi 31. květnem a 30. červnem roku 2002 v Jižní Korei a Japonsku. Turnaje se zúčastnilo 32 týmů. Titul mistrů světa získal tým Brazílie. Celkem padlo na turnaji 161 branek což je v průměru 2,5 branky na zápas. Nejlepší střelec turnaje z 8 brankami se stal Ronaldo Brazílie.