Futsal online na ČT4

Na ČT4 můžete sledovat živé přenosy těch nejlepších futsalových zápasů. Online zápasy 1. ligy futsalu. Kromě nejvyšší české soutěže můžete na programu ČT4 sledovat i zápasy poháru ČMFS, zápasy z mistrovství světa i z kvalifikace na tento turnaj, mistrovství evropy, nebo z futsalového grand prix.

1. liga futsalu

Živé zápasy a záznamy z nejvyšší mužské futsalové soutěže v Česku 1. ligy futsalu. Sezony 2009-2010 se účastní 12 nejlepších českých týmů: ERA-PACK, Teplice, Tango Brno, V. Mýto, Benago, Helas, Slavia, Pardubice, Jistebník, Bohemians, Mělník a Šumperk. Po základní části následuje play-off, ve kterém se hraje vyřazovacím způsobem.

Mistrovství světa ve futsale

Předchůdcem mistrovství světa byl Jihoamerický pohár, později Panamerický pohár. V roce 1989 začala FIFA organzivat oficiální mistrovství světa. První se konalo v Nizozemsku a vyhrála Brazilíe. Od roku 1992 se futsalové mistrovství světa koná každé 4 roky. V roce 1992 v Hong-kong i v roce 1996 ve Španělsku vyhrála opět Brazílie. Poté v roce 2000 v Guatemale a 2004 na Tchaj-wanu domivoval futsalový tým Španělska. Na posledním mistorvství světa, které se v roce 2008 odehrálo v Brazíli se mistrovský titul vrátil do rukou kolébky futsalu Brazílie.

Mistrovství evropy ve futsale

Závěrečné turnaje mistrovství evropy se hraji každé dva roky. Španělsko 1999 - vítěz Rusko. Rusko 2001 - vítěz Španělsko. Itálie 2003 - vítěz Itálie. Česká republika 2005 - vítěz Španělsko. Hostitelem ME v roce 2007 bylo poprvé v historii Portugalsko. To původně zamýšlelo utkání odehrát ve stárnoucí městské hale v Portu, v přístavním městě ale nakonec vyrostla zcela nová sportovní hala, kde se uskutečnila většina utkání, včetně těch, která rozhodly o titulu. Souběžně hraná poslední utkání ve skupinách se budou konaly v nedalekém městečku Snato Tirso. Staronovým mistrem Evropy se stali výhře 3:1 nad Itálií futsalisté Španělska. Čeští futsaloví reprezentanti skončili poslední v základní skupině a nepostoupili do play-off.

Zatím poslední mistrovstí evropy ve futsale se konalo v Maďarsku a čeští futsaloví reprezentanti na něm dosáhli překvapivého úspěchu. Na turnaj sice odjižděli bez větších ambicí, ale nakonec se jim po výhře 5:3 nad Ázerbájdžánem, v zápase poražených semifinalistů o třetí místo, podařilo podruhé v historii získat bronzové medaile. Mistry evropy se stali opět Španělé, kteří ve finále porazili jasně Portugalce 4:2.

UEFA Futsal Cup

UEFA Futsal Cup je obdoubou ligy mistrů ve fotbale. Utkávají se v něm nejlepší futsalové kluby. V sezoně 2008-2009 porazil ve finále domácí Viz-Sinary Jekatěrinbur španělský tým Interviú Madrid. Futsalisté z Madridu se tak zapsali do historie, protože jako první tým v historii dokázal tuto trofej vyhrát potřetí.