Hokej živě na TV ČT Sport

Plán přímých přenosů hokeje na ČT Sport - buly hokej živě cz

Hokejová tipsport extraliga

Na programu ČT Sport můžete sledovat online přenosy z naší nejvyšší cz hokejové soutěže. Vždy z každého kola základní šásti jeden vybraný zápas. Z play-off pak každý hrací den přímy přenos jednoho zápasu. Kromě extraligy Česká televize vysílá živě i nejvíce atraktivní hokejové souboje z dalších cz hokejových soutěží, hlavně z První hokejové ligy - vše v rámci pořadu buly hokej živě. O přenosy ze základní části hokejové tipsport extraligy se TV ČT Sport dělí se sportovním kanálem Nova Sport.

Extraliga ledního hokeje je nejvyšší soutěž v ledním hokeji, která je pořádána na území České republiky. Tato soutěž vznikla v sezoně 1993 / 1994 jako nástupce Československé hokejové ligy. Extraligu zatím hrálo 23 klubů (HC Kometa Brno, HC Mountfield České Budějovice, Havířovská hokejová společnost, HC VCES Hradec Králové, HC Dukla Jihlava, KLH Vajgar Jindřichův Hradec, HC Energie Karlovy Vary, HC GEUS OKNA Kladno, HC Bílí Tygři Liberec, HC Litvínov, BK Mladá Boleslav, HC Olomouc, HC Slezan Opava, HC Moeller Pardubice, HC Lasselsberger Plzeň, HC Slavia Praha, HC Sparta Praha, HC Oceláři Třinec, HC Slovan Ústečtí Lvi, HC Vítkovice Steel, HC Vsetín, HC RI Okna Zlín, HC Znojemští Orli).

Základní část se hraje od září do února, kdy se všechny týmy utkají každý s každým celkem čtyřikrát. A vy můžete sledovat hokej živě z O2. ČT4 nově přicháží s pořadem buly hokej živě, ve kterém vysílá online přenosy z každého kola hokejové extraligy. Poté následuje podle nových pravidel rozšířené play-off. Nejprve se hraje předkolo play-off, ve kterém se utkají sedmý s desátým a osmý s devátým umístěným klubem v tabulce po základní části. Hraje se na 3 vítězné zápasy. Poté následuje klasické play-off, kdy hraje první s osmým, druhý se sedmým, třetí s šestým a čtvrtý s pátým. Dále se hraje na 4 vítězné zápasy, postoupí 4 kluby do semifinále a vítězní semifinalisté do finále. Vítěz finále se stává Mistrem extraligy, konečné druhé až desáté místo je určeno úspěšností týmů v play-off.

Jedenáctý až čtrnáctý tým tabulky po základní části hrají play-out skupinu o udržení, ve které se každý s každým utká čtyřikrát, přičemž se započítávají body ze základní části. Tým, který skončí ve skupině o udržení poslední, hraje baráž o udržení v extralize s vítězem 1. ligy. Tato baráž se hraje na čtyři vítězná utkání.

Od roku 2007 do 2010 se soutěž jmenovala O2 EXTRALIGA, od roku 2010 pak Tipsport extraliga.

Další hokejové ligy, které stojí za to sledovat: Kanadsko-Americká NHL, Ruská KHL, Dánská AL-Bank Ligaen, Finská SML, Francouzská Ligue Magnus, Německá DEL, Norská Eliteserien, Rakouská OEL, Slovenská Extraliga, Švédská Elitserien, nebo Švýcarská NLA.

Mezinárodní hokej

Hokej živě z Euro Hockey Tour, což je série hokejových turnajů, na kterém se střetávají reprezentační výběry Česka, Finska, Švédska a Ruska. Dále pak veškeré přípravné mezistátní zápasy České reprezentace. Ať už před Mistrostvím světa , nebo Olympijskými hrami. Sledovat můžete i boje ze šampionátu do 20-ti let. ČT4 pro vás připravuje žívé přenosy i záznamy.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2014

Mistrovství světa v ledním hokeji 2014 bylo 78. mistrovstvím světa a konalo od 9. do 25.5. v běloruském Minsku.

Český tým sehrál své zápasy ve skupině A. Soupeři našich hokejistů v základní skupině Slovensko (9.5. - 19:45), Švédsko (11.5. - 19:45), Kanada (12.5. - 19:45), Itálie (14.5. - 15:45), Dánsko (17.5. - 15:45), Norsko (18.5. - 19:45) a Francie (20.5. - 19:45). Ve čtvrtfinále si poradili s USA 4:3, v semifinále prohráli s Finskem 0:3 a v boji o bronz prohráli se Švédskem. Mistry světa se stali v celém turnaji neporažení Rusové.

Lední hokej na Zimních olympijských hrách 2014

Hokejový turnaj na olympiádě v Sočí se konal ve dnech 8. až 23. února 2014. Hrálo se v hale Bolšoj a v ledové aréně Šajba. Zúčastní se 12 mužských a 8 ženských týmů o dvě sady medailí. Na rozdíl od předchozího hokejového turnaje na olympiádě ve Vancouveru se hrálo na kluzišti o rozměru 60×30 metrů, které odpovídá standardu Mezinárodní hokejové federace.

Čeští hokejisté prohráli ve čtvrtfinále ZOH v Soči s týmem USA 2:5 a podruhé za sebou skončili pod pěti kruhy bez medaile, tentokrát na 6. místě. Hokejisté Kanady porazili ve finále olympijského turnaje v Soči Švédsko 3:0 a obhájili zlato z Vancouveru. ZOH vyhráli podeváté v historii. Hokejistky Kanady vyhrály počtvrté v řadě olympijské hry, když ve finále turnaje v Soči porazily Američanky.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2013

Mistrovství světa v ledním hokeji 2013 bylo 77. mistrovstvím světa a bude se hrát od 3. do 19. května 2013 ve Švédsku a Finsku.

Český tým sehrál své zápasy ve skupině A ve Stockholmu. Soupeři našich hokejistů v základní skupině Bělorusko (3.5. - 16:15), Švédsko (4.5. - 20:15), Švýcarsko (6.5. - 16:15), Dánsko (9.5. - 16:15), Slovinsko (10.5. - 16:15), Kanada (12.5. - 16:15) a Norsko (14.5. - 16:15). Po prohře od Švýcarska skončil český tým na šestém místě. Titul získali švédové pro výhře 5:1 nad Švýcarskem. Bronzovou medaili získali hokejisté USA.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2012

76. Mistrovství světa v ledním hokeji 2012 se hrálo ve Švédsku a Finsku. Zlaté medaile obhajovali finští hokejisté.

Čeští hokejisté porazili v zápase o třetí místo na mistrovství světa v Helsinkách Finsko 3:2 a stejně jako před rokem získali bronzové medaile. Rusko ve finále přehrálo překvapení turnaje hokejisty Slovenska 6:2 a zaslouženě se stali mistry světa.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2011

75. ročník Mistrovství světa v ledním hokeji se konalo od 29. dubna až 15. května 2011 na Slovensku ve městech Bratislava a Košice. V historii samostaného Slovenska naši sousedé pořádali první mistrovství světa a jde zároveň o největší sportovní akci v historii samostatného Slovenska. V rámci bývalého Československa se však již odehrály v Bratislavě některé zápasy šampionátů v roce 1959 a 1992. Zlaté medaile získali Finové. Čeští hokejisté brali bronzové medaile.

Lední hokej na Zimních olympijských hrách 2010

Hokejový turnaj na olympiádě ve Vancouveru se hrál od 16. do 28.2.ve Vancouveru. Zápasy se budou odehrávaly na stadionu, který měl standardní rozměry pro NHL (61 × 26 metrů), namísto rozměrů pro mezinárodní kluziště (61 × 30 metrů). Téměř všechny proběhly na hokejovém stadionu GM Place, na kterém hrají svoje zápasy v NHL Vancouver Canucks.

Po výhrách nad Slovenskem 3:1, Lotyšskem 5:2 a smolné prohře s Ruskem 4:2 obsadili v češi základní skupině druhé místo a v osmifinále se podruhé na ZOH utkali s Lotyšskem. Ty zdolali až v prodloužení 3:2 a postoupili do čtvrtfinále, ve kterém se utkali s Finskem. V tom bohužel zcela propadli a po prohře 2:0 skončili sedmí. Vítězi olympijského turnaje se stali hokejisté Kanady, kteří porazili USA 3:2 po golu Sydney Crosbyho v prodloužení. Bronz brali hokejisté Finska.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2010

74. ročník Mistrovství světa v ledním hokeji proběhl od 7. do 23. května 2010 v Německu. Konalo se ve dvou dvou hostitelských městech Kolíně nad Rýnem (stadion Lanxess Arena) a Mannheim (stadion SAP-Arena). Mistry světa se stali hokejisté České republiky.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2009

73. ročník Mistrovství světa v ledním hokeji probíhal ve dnech 24. dubna–10. května 2009 ve švýcarských městech Bern (stadion PostFinance Arena) a Kloten (stadion Kolping Arena). Mistry světa se stali hokejisté Ruska.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2008

72. ročník Mistrovství světa v ledním hokeji probíhal ve dnech 2.–18. května 2008, v roce 100. výročí založení IIHF, v kanadských městech Québec a Halifax. Bylo to od roku 1962, kdy byl hostitelem americký stát Colorado, první mistrovství konané mimo Evropu. Mistry světa se stal tým Ruska jak jste mohli sledovat v hokej živě na ČT4.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2007

71. Mistrovství světa v ledním hokeji 2007 se konalo od 27. dubna do 13. května 2007 v Moskvě a v Mytišči v Rusku. Mistrovským týmem se stal tým Kanady. Češi vypadli po výsledku 0:4 ve čtvrtfinále s Ruskem.

Lední hokej na Zimních olympijských hrách 2006

Hokejový turnaj na olympiádě v Turíně se hrál od 11. do 26.2.v Turíně, v hale Palasport Olimpico a v hale Torino Esposizioni. Vítezi se stali Švédové, kteří ve finále porazili tým Finska 3:2. Češi po vítězství 3:0 nad Ruskem získali bronzové medaile. Vítezkami ženského turnaje se staly Kanaďanky.

Hokejová liga mistrů

Hokejová liga mistrů je hokejová soutěž, jejíž první ročník se uskutečnil v sezoně 2008-09. Online přenosy z této soutěže můžete samozřejme na ČT4 sledovat. Tato liga je pořádána IIHF a je nástupcem turnaje Super six. Vítězem se stal klub ZSC Lions, který tak postoupil do Victoria Cupu 2009. Pro sezonu 2009/2010 byla bohužel hokejová liga mistrů pro nezájem sponzorů zrušena.