Mistrovství světa ve fotbale hráčů do 20 let 2009 Egypt

Na ČT4 můžete sledovat online přenosy z fotbalového Mistrovství světa do 20 let v Egyptě. Mladí čeští fotbalisté obhajují střbrné medaile. Drže jim palce u živých přenosů na programu ČT4 Sport. Ten nejlepší světový fotbal v mládežncké kategorii. U20 fotbal Egypt.

Mistrovství světa ve fotbale hráčů do 20 let 2009 se koná od 24. září do 16. října v Egyptě ve městech - Káhira, Alexandrie, Suez, Port Said a Ismailia. Turnaj se měl původně hrát v červnu 2009, nicméně kvůli Konfederačnímu poháru FIFA, který se v červnu konal v Jihoafrické republice, se přesunul na podzim. Obhájcem titulu je Argentina, která se však na závěrečný turnaj překvapivě nekvalifikovala. Na turnaji mohou hrát hráči narození po 1. lednu 1989.

Rozdělení do jednotlivých skupin.

Skupina A

Egypt, Trinidad a Tobago, Paraguay, Itálie

Skupina B

Nigérie, Venezuela, Španělsko, Tahiti

Skupina C

Spojené státy americké, Německo, Kamerun, Jižní Korea

Skupina D

Ghana, Uzbekistán, Anglie, Uruguay

Skupina E

Brazílie, Kostarika, Česko, Austrálie

Skupina F

Spojené arabské emiráty, Jihoafrická republika, Honduras, Maďarsko

Zápasy českého týmu v základní skupině:

  • 27. září 2009 18:45 Česko – Austrálie
  • 30. září 2009 18:45 Brazílie – Česko
  • 3. října 2009 21:30 Kostarika – Česko

Český tým vypadl v osmifinále po prohře 3:2 na penalty s Maďarskem. Mistrovství vyhráli mladí fotbalisté Ghany, kterí ve finále porazili Brazilce. Bronzovou medaili získali fotbalisté Maďarska.

Nominace Česka na MS do dvaceti let v Egyptě:

Brankáři: Jakubov (Dukla Praha), Šebek (Chelsea), Vaclík (Vítkovice)

Obránci: Čelůstka (Slavia Praha), Dreksa (Olomouc), Heidenreich (Bohemians Praha), Hošek (Slavia Praha), Lecjaks (Plzeň), Mazuch (Anderlecht Brusel), Řezník (Ostrava)

Záložníci: Fabián (Mladá Boleslav), Fantiš (Příbram), Mareček (Brno), Morávek (Schalke 04), Vácha (Liberec), Wojnar (Ostrava), Zeman (Sparta Praha)

Útočníci: Chramosta (Mladá Boleslav), Pekhart (Slavia Praha), Rabušic (Brno), Vošahlík (Jablonec).

Náhradníci: Martin Macháček (Dukla), Jan Polák (Liberec), Lukáš Hejda (Sparta), Petr Reinberk (Vítkovice), Tomáš Nuc (Olomouc), Jan Hable (Ostrava), Josef Hušbauer (Žižkov), Libor Kozák (Brescia), Václav Kadlec (Sparta)