MS alspké lyžování 2015 program a výsledky

Sportovní kanál ČT4 vám již tradičně přinesl porci živých přenosů a záznamů z mistrovství světa ve sjezdovém lyžování. MS v alpském lyžování live na stanici ČT Sport. Sledujte nejlepší lyžaře na svých TV a online a držte palce Šárce Záhrobské nebo třeba Ondřeji Bankovi.

V pořadí již 43. mistrovství světa v alpském lyžování proběhlo od 2. do 15. února 2015 v amerických lyžařských střediscích Vail a Beaver Creek. Tyto populární lyžarská oblasti v USA hostily mistrovství světa ve sjezdovém lyžování po 16 letech.

Na této monstrózní akci, kterou MS ve sjezdovém lyžování je, se představilo více než 700 lyžařů, z více než 70 zemí světa. Díky České televizi a jejímu kanálu ČT sport jste mohli být být při tom, sledovat excelentní lyžařské výkony a fandit českým lyžařskám a lyžařům.

Druhá nejvýznamnější údálost v alpském lyžování po Olympijských hrách byla v amerických lyžařských střediscích koncipována tak, že ve Vailu se uskutečnila většina oficiálních obřadů, koncertů a festivalových akcí, zatímco Beaver Creek hostil drtivou většinu lyžařských soutěží. Ve Vailu se ze soutěžních disciplín uskutečnila týmová soutěž a kvalifikační závody mužů ve slalomu a obřím slalomu.

Na minulém mistrovství světa se lyžaři z USA stali nejůspěšnějším národem, když získlali čtyři zlaté medaile. O stejný úspěch se budou pokoušeli i tentokrát, přeci jenom domácí prostředí k tomu přímo vybízelo. Ale rakouští lyžaři a lyžaři se snažili potupu, kterou jim na domácích svazích přivodili, odplatit. Do medailových pozic samozřejmě chtěli promluvit i závodníci a závaodníce z Francie, Švédska, Norska, Švýcarska, Slovinska, Německa, Itálie a dalších zemí. Závodníkům z Rakouska se nakonec odplata opravdu povedla. Se ziskem devíti medailí z toho pěti zlatých se stali nejúspěšnějším národem na tomto MS. Medailovou radost jsme díky Šárce Strachové zažili i my.

Vráblík (ČR)nedokončil 1. kolo

Vítězem mužského slalomu se stal překvapivě francouz Grange. Po 1. kole vedoucí Rakušan Marcel Hirscher nedokončil druhé kolo.

Pauláthová (ČR)nedokončila 1. kolo

Šárka Strachová získala po šesti letech čtvrtou medaili ve slalomu na MS. Předtím byla jednou zlatá (2007), stříbrná (2009) a bronzová (2005).

Vráblík (ČR)nedokončil 2. kolo

Ligety vyhrál jako první lyžař v historii potřetí za sebou obří slalom na MS.

55.Capová (ČR)+ 16,19

Obří slalom opanovala rakušaka Anna Fenningerová a získala tak již druhou zlatou medaili. Kateřina Pauláthová obsadila v 1. kole senzační 17. místo, ale druhou jízdu po chybě nedokončila.

9.-16.Česko

Český tým ve složení Šárka Strachová, Kateřina Pauláthová, Martin Vráblík a Kryštof Krýzl prohrál v osmifinále se Švédskem 1:4. Vítězi soutěže družstev se stali hlavní favorité z Rakouska ve složení Bremová, Kirchgasserová, Hirscher a Nösig. Ve finále zdolali 3:1 největší překvapení závodu lyžaře a lyžařky z Kanady.

20.Křížová (ČR)+ 8,16

Tina Mazeová má ze třetího závodu na MS třetí medaili, z toho druhé zlato. Češka Klára Křížová skončila dvacátá.

30.Vráblík (ČR)+ 5,94

Superkombinaci vyhrál na MS v alpském lyžování v Beaver Creeku rakušan Hirscher a získal tak pro svou zemi již třetí zlatou medaili na tomto mistrovství světa. Ondřej Bank měl těsně před cílem sjezdu těžký pád.