MS biatlon 2015 live

Mistrovství světa v biatlonu v roce 2015 hostilo finské Kontiolahti. Sportovní kanál ČT Sport vám již tradičně přinesl porci živých přenosů z mistrovství světa ve biatlonu. Českým biatlonistům a biatlonistkám se podařilo navázat na veleúspěšné olympijské vystoupení v ruském Soči. A přivezli si také z finska biatlonové medaile. Sledujte nejlepší světové biatlonisty na svých TV a online a držte palce českým medailovým nadějím Moravcovi, Šlesingerovi, Vítkové nebo Soukalové.

V roce 2014 se biatlonové MS nekonalo. Příčinou byly ZOH v Rusku. V letošním roce mistrovství světa proběhlo ve Finsku od 5. března do 15. března. Na programu byla opět smíšená štafeta, štafeta mužů, štafeta žen a osm individuálních soutěží (sprint, stíhací závod, vytrvalostní závod a závod s hromadným startem pro muže a ženy).

Ve Finském Kontiolahti se biatlonové mistrovství světa uskutečnilo po šestnácti letech. Naposledy bylo tato finská mekka biatlonu pořadatelem v roce 1999. Kontiolahti je obec ve finské provincii Severní Karélie. Leží na břehu jezera Höytiäinen přibližně 20 km severně od města Joensuu. V Kontiolahti se nachází stejnojmenné známé středisko biatlonu. Kontiolahti se rozkládá na celkové ploše 1029,82 km², přibližně 230 km² zaujímají vodní plochy. V roce 2014 zde žilo přes 14 tisíc obyvatel.

28.Soukup (ČR)+ 1:57,0 (3)

Ondřej Moravec vybojoval stříbrnou medaili v závodu s hromadným startem na 15 km. Mistrem světa se stal Jakov Fak.

29.Vítková (ČR)+ 4:07,7 (6)

Gabriela Soukalová přišla poslední střelou o medaili na MS v závodu s hromadným startem a nakonec doběhla pátá.

8.Slovinsko+ 1:49,2 (0+6)

Česká štafeta mužů obsadila na MS ve finském Kontiolahti 6. místo. Čtveřice Michal Krčmář, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec měla ještě na posledním úseku šanci na medaili, ale nakonec zopakovala umístění z domácího MS v roce 2013. Triumf slavili poprvé po 11 letech Němci, jimž se podařilo přetrhnout šňůru norských úspěchů. Norové se po 4 vítězstvích za sebou museli spokojit se stříbrem, Björndalen si dojel pro jubilejní 40. medaili ze světových šampionátů. Francouzi získali bronz.

8.Česko+ 3:11,7 (3+11)

Kvarteto ve složení Puskarčíková, Soukalová, Landová a Vítková ve štafetě na světovém šampionátu v Kontiolahti medaili nezískalo. Češky měly závod dobře rozjetý, ale v druhé půli selhaly při střelbě. Landová musela na trestné kolo, finišmanka Vítková dokonce na dvě a jedny z favoritek dojely až osmé. Zlato suverénně získaly Němky. Druhá dojela Francie a třetí Itálie.

36.Soukup (ČR)+ 4:16,0 (3)

Ondřej Moravec vybojoval bronzovou medaili ve vytrvalostním závodu. Ve čtyřech položkách na střelnici jednou minul, ale předvedl kvalitní běžecký výkon, vylepšil 4. místo z tohoto závodu na MS v N.Městě a získal svou první individuální medaili z MS. Závod vyhrál díky nejrychlejšímu běhu s jednou chybou Martin Fourcade (Fr.).

75.Landová (ČR)48:57,8 (6)

Gabriela Soukalová skončila na MS druhá ve vytrvalostním závodu na 15 km. Ke zlatu ze smíšené štafety přidala v Kontiolahti druhou medaili a vybojovala první individuální cenný kov z MS v kariéře. Díky čisté střelbě nečekaně vyhrála Ruska Jekatěrina Jurlovová, Veronika Vítková obsadila 8. místo.

11.Vítková (ČR)+ 1:27,7 (4)

Biatlonistka Gabriela Soukalová skončila na MS v Kontiolahti pátá ve stíhacím závodě. Veronika Vítková byla jedenáctá. Vyhrála Francouzka Dorin-Habertová.

57.Krčmář (ČR)+ 6:17,6 (6)

Biatlonista Michal Šlesingr skončil na MS v Kontiolahti čtvrtý ve stíhacím závodě. Od medaile ho dělilo 1,7 vteřiny. Ondřej Moravec doběhl devátý. Zvítězil Němec Erik Lesser.

74.Puskarčíková (ČR)+ 3:44,9 (5)

Českým biatlonistkám sprint na MS v Kontiolahti nevyšel, Veronika Vítková byla patnáctá, Gabriela Soukalová osmnáctá. Vyhrála Francouzka Marie Dorinová Habertová.

59.Krčmář (ČR)+ 2:46,6 (5)

Mistrem světa ve sprintu se stal norský biatlonista Johannes Thingnes Boe. Nejlepší z Čechů byl v Kontiolahti sedmý Šlesingr, Moravec skončil devátý, Soukup jedenáctý.

10.Rusko+ 2:00,2 (0+2)

Čeští biatlonisté se hned v prvním závodě MS dočkali nejcennější medaile. Kvarteto Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr, Ondřej Moravec vyhrálo smíšenou štafetu a získalo čtvrté české zlato z MS v historii.