11.2.2016 – 14.2.2016 Presque Isle - Světový pohár v Biatlonu 2015/2016

Osmý podnik Světového poháru v biatlonu v sezóně 2015/16 od 11. do 14. února 2016 ve americkém Presque Isle. Na programu podniku jsou štafety mužů a žen, závody ve sprintech a stíhací závody.

Presque Isle je největší město v Aroostook County, Maine V USA. Počet lidí byl 9317, při sčítání sčítání lidu v roce 2014.

69.Krupčík (ČR)+ 3:18,1 (3)

Biatlonista Michal Šlesingr skončil čtrnáctý ve sprintu Světového poháru v americkém Presque Isle, nemocný Ondřej Moravec nezávodil. Vyhrál Nor Johannes Bö.

63.Jislová (ČR)+ 2:39,5 (3)

Gabriela Soukalová zajela pátý nejrychlejší běžecký čas dne, ale především ani jednou na střelnici nechybovala. Po úvodním sprintu v Östersundu a hromadném závodu v Ruhpoldingu se tak raduje ze třetího vítězství v sezoně. Veronika Vítková obsadila desáté místo. Bodovaly i 19. Lucie Charvátová a 25. Eva Puskarčíková.

28.Krčmář (ČR)+ 3:54,2 (4)

Pouze jednou sestřelil všech pět terčů, přesto nepřesná muška nepřipravila Michala Šlesingra o výborný výsledek. Český biatlonista doběhl ve stíhacím závodě v Presque Isle na šestém místě. Závod v krutém mrazu vyhrál Martin Fourcade z Francie.

37.Puskarčíková (ČR)+ 3:44,0 (5)

Gabriela Soukalová vyhrála v americkém zimním středisku Presque Isle po sprintu i páteční stíhací závod na 10 km. Díky čtvrté výhře v sezoně si upevnila vedení v SP, před Francouzkou Dorinovou Habertovou má už náskok 135 bodů. Veronika Vítková, desátá žena čtvrtečního sprintu, doběhla na šestém místě.

8.Bělorusko+ 3:03,1 (3+12)

Česká štafeta se kvůli nemoci Ondřeje Moravce závodu nezúčastnila.

8.Švédsko+ 55,7 (0+5)

Nejprve dvakrát Gabriela Soukalová a potom celá štafeta. Po pohárových závodech biatlonistek v americkém Presque Isle vystupovaly na nejvyšší stupeň jen a pouze Češky. Kvarteto Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Gabriela Soukalová a Veronika Vítková vyhrálo s velkou převahou štafetový závod!