MS biatlon 2016 live

Mistrovství světa v biatlonu 2016 proběhlo od 3. do 13. března 2016 na biatlonovém stadionu Holmenkollen v norském Oslu. Sportovní kanál ČT Sport vám již tradičně přinesl porci živých přenosů z mistrovství světa ve biatlonu. Čeští biatlonisté a biatlonistky se pokoušeli navázat na veleúspěšné lońské vystoupení ve finském Kontiolahti a na ozvláště pro české biatlonistky podařený průběh světového poháru v biatlonu. Sledujte nejlepší světové biatlonisty na svých TV a online a držte palce českým medailovým nadějím Moravcovi, Šlesingerovi, Vítkové nebo Soukalové.

V roce 2015 se biatlonové MS konalo ve Finsku. V letošním roce mistrovství světa proběhlo v norském Oslu na slavném Holmenkollen od 3. března do 13. března 2016. Na programu opět byla smíšená štafeta, štafeta mužů, štafeta žen a osm individuálních soutěží (sprint, stíhací závod, vytrvalostní závod a závod s hromadným startem pro muže a ženy).

Předcházející mistrovství světa se zde konalo v roce 2000. Bude se jednat o 48. ročník mistrovství světa v biatlonu. Výsledky závodů na šampionátu se budou započítávat do celkového pořadí Světového poháru. Národní aréna Holmenkollen je lyžařské středisko v Norsku. Nachází se ve stejnojmenné čtvrti hlavního města Osla. Středisko disponuje velkým skokanským můstkem Holmenkollbakkenem, skokanským můstkem Midtstubakkenem a běžeckými tratěmi a stadionem pro běžecké lyžování a biatlon, pro biatlonové závody je navíc vybaveno střelnicí.

22.Krčmář (ČR)+ 1:37,0 (2)

Johannes Bö připravil ve finiši Martina Fourcada o rekordní páté zlato z Osla.

10.Skardinová (Běl.)+ 52,0 (0)

Gabriela Soukalová měla cenný kov na dosah, ale v závěru nestačila běžecky na Dahlmeierovou a Mäkäräinenovou a skončila na šampionátu podruhé čtvrtá.

8.USA+ 1:27,3 (0+5)

Čeští biatlonisté Michal Krčmář, Jaroslav Soukup, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr skončili na MS v Oslu ve štafetě pátí. Vyhráli Norové před Německem a Kanadou.

Štafeta ženy/4x6 km - 11.3.2016 15:30 - online

1.Norsko
(Solemdalová, Birkelandová, Eckhoffová, Olsbuová)
1:07:10,0 (0+6)
2.Francie
(Braisazová, Bescondová, Chevalierová, Dorinová Habertová)
+ 5,3 (0+8)
3.Německo
(Preussová, Hildebrandová, Hammerschmidtová, Dahlmeierová)
+ 28,6 (0+4)
4.Polsko+ 1:08,4 (0+7)
5.Ukrajina+ 1:27,7 (1+5)
6.Česko
(Jislová, Soukalová, Charvátová, Vítková)
+ 1:49,3 (3+6)
7.Itálie+ 1:49,3 (1+8)
8.Kazachstán+ 2:08,4 (0+7)
9.Slovinsko+ 2:54,9 (0+5)
10.Švédsko+ 3:04,6 (1+6)

Štafeta českých biatlonistek (Jislová, Soukalová, Charvátová, Vítková) skončila na MS v Oslu šestá. Zvítězily domácí Norky před Francií a Německem.

35.Moravec (ČR)+ 4:19,5 (3)

Český biatlonista Michal Krčmář končil pátý ve vytrvalostním závodě na MS v Oslu. Už čtvrté zlato na šampionátu vybojoval Martin Fourcade z Francie.

45.Charvátová (ČR)+ 4:44,5 (4)

Byl to souboj do posledních metrů. Ještě na závěrečné střelbě měla Veronika Vítková náskok 14 sekund na Lauru Dahlmeierovou. Ta ale zapnula turbo a v posledním kole české biatlonistce upláchla. Vítková tak z vytrvalostního závodu na mistrovství světa bere čtvrté místo, Gabriela Soukalová doběhla pátá. Zlato slaví Francouzka Dorinová-Habertová.

48.Jislová (ČR)+ 5:24,8 (6)

Biatlonistka Veronika Vítková skončila na MS osmá ve stíhacím závodě, Gabriela Soukalová byla jedenáctá. Vyhrála Laura Dahlmeierová z Německa.

41.Soukup (ČR)+ 3:23,7 (2)

Michala Šlesingra připravil o mnohem lepší umístění pád po kolizi krátce před cílem. Ondřej Moravec nestartoval.

42.J. Jislová (ČR)+ 1:56,1 (0)

Svou první zlatou medaili v kariéře slaví v Oslu před domácími fanoušky Tiril Eckhoffová. Blonďatá Norka zaskočila všechny velké favoritky; bezchybnou střelbou a druhým nejlepším během dojela na šampionátu pro druhou medaili. Podruhé vystoupala na stupně vítězů i Francouzka Marie Dorinová Habertová, která po zlatu ze smíšené štafety vybojovala stříbro. Pro bronz si doběhla famózní běžkyně Laura Dahlmeierová.

60.Soukup (ČR)+ 2:27,5 (3)

Martin Fourcade předvedl další úchvatné představení. Nikdo ho nedokázal chytit ani ve sprintu a rychlý Francouz získal svůj osmý titul z mistrovství světa. Nejlepší z českého kvarteta byl v Oslu Michal Šlesingr na patnáctém místě.

Smíšené štafety/2x6 km ženy + 2x7,5 km muži - 3.3.2016 15:30 - online

1.Francie
(Bescondová, Dorinová Habertová, Fillon Maillet, M.Fourcade)
1:14:01,0 (0+8)
2.Německo
(Preussová, Hildebrandová, Peiffer, Schempp)
8.Itálie+ 1:55,4 (0+15)

Tři úseky zajeli dobře, o to víc je může mrzet ten úplně první! Nebýt nepovedeného startu Veroniky Vítkové, mohli čeští biatlonisté bojovat o medaili. Takto skončili obhájci zlata v závodě smíšených štafet na mistrovství světa v Oslu šestí. Vyhrál tým Francie.