19.1.2017 – 22.1.2017 Antholz-Anterselva - Světový pohár v Biatlonu 2016/2017

Šestý podnik Světového poháru v biatlonu v sezóně 2016/17 se bude konat od 19. do 22. ledna 2017 v italské Anterselvě. Narozdíl od loňského roku jsou zde na programu mužské a ženské štafety, vytrvalostní závody a závody s hromadným startem.

Rasen-Antholz (německý název. italsky: Rasun Anterselva) je obec v Jižním Tyrolsku v severní Itálii. V prosinci 2004 v něm žilo 2776 lidí. Antholz/Anterselva je známé středisko zimních sportů, disponuje špičkovým biatlonovým areálem a hostí biatlonové světové poháry i mistrovství světa (naposledy v roce 2007).

61.Vítková (ČR)+ 7:08,9 (5)

Vytrvalostní závody Gabriele Koukalové v aktuální sezoně Světového poháru nejdou. V tom prvním v Östersundu udělala sedm chyb a dojela sedmnáctá. Nyní v italské Anterselvě chybovala šestkrát, což na lepší než 24. místo nestačilo. Česká biatlonistka navíc přišla o žlutý trikot. Vedoucí závodnice Světového poháru, který přepustila Lauře Dahlmeierové. Nejlepší Češkou byla třináctá Eva Puskarčíková.

85.Šlesingr (ČR)+ 8:17,2 (7)

Ruský biatlonista Anton Šipulin opět prokázal, že mu zastávka Světového poháru v italské Anterselvě svědčí. Dosud zde ovládl čtyři individuální závody a teď, ve vytrvalostním závodu na 20 kilometrů, přidal s jednou střeleckou chybou pátý triumf. Pětici českých závodníků zradila vysoká nadmořská výška, všichni běželi až moc pomalu. To stálo lepší výsledek Michala Krčmáře, jenž na střelnici vyrobil pouze jednu minelu a nakonec byl osmý.

14.Vítková (ČR)+ 39,3 (2)

Gabriela Koukalová přišla krátce před cílem o triumf v závodu SP s hromadným startem v Anterselvě a v italském středisku dojela třetí. Před úřadující vítězku seriálu se nečekaně dostala Němka Nadine Horchlerová, druhá skončila její krajanka Laura Dahlmeierová. Koukalová vybíhala po poslední střelbě v čele, za zády měla Horchlerovou a s odstupem Dahlmeierovou. Horchlerová nastoupila před stadionem a Češku předjela, Dahlmeierová jí předstihla v cílové rovince. Eva Puskarčíková obsadila 11. místo a o tři příčky za ní skončila Veronika Vítková.

Štafeta 4x7,5 km muži - 21.1.2017 15:15 - online

1.Německo (Lesser, Doll, Peiffer, Schempp)1:13:57,2 (0+7)
2.Norsko (Birkeland, L'Abee-Lund, J. Bö, Svendsen)+ 0,1 (0+9)
3.Rusko (Cvetkov, Garaničev, Malyško, Babikov)+ 33,6 (0+9)
4.Ukrajina+ 46,7 (0+5)
5.Rakousko+ 49,2 (0+8)
6.USA1:04,9 (0+10)
13.ČR (Moravec, Václavík, Šlesingr, Krčmář)+ 4:01,7 (2+11)

Biatlonoví fanoušci si v sobotu v italské Anterselvě užili dva závody s napínavým dojezdem. Mužskou štafetu o špičku boty Simona Schemppa vyhráli Němci před Norskem, za které finišoval Emil Hegle Svendsen. Češi v sestavě s debutantem Adamem Václavíkem zklamali, skončili až na 13. místě se ztrátou čtyř minut.

28.Krčmář (ČR)+ 3:19,7 (5)

Třetí hromadný závod biatlonistů ovládl norský reprezentant Johannes Thingnes Böe, který v cíli předběhl Francouze Fillona Mailleta. Čeští reprezentanti prokletí jménem Anterselva neprolomili. Nejlépe skončil na 23. místě Ondřej Moravec.

16.Česko+ 3:52,9 (1+13)

Štafetový hattrick ve Světovém poháru slaví německé biatlonistky. Čtveřice Hinzová, Hammerschmidtová, Hildebrandová a Dahlmeierová nadělila druhým Francouzkám v cíli 30 vteřin. Češky se v Anterselvě bez Koukalové celým závodem protrápily. Už na prvním úseku zamířily na trestné kolo. V celkovém součtu dojely na šestnáctém místě.