9.3.2017 – 12.3.2017 Kontiolahti - Světový pohár v Biatlonu 2016/2017

Osmý podnik Světového poháru v biatlonu v sezóně 2016/17 se koná od 9. do 12. března 2017 ve finském Kontiolahti. Na programu podniku jsou závody ve sprintech, stíhací závody, smíšená štafeta a smíšený závod dvojic.

Kontiolahti je obec ve finské provincii Severní Karélie. Leží na břehu jezera Höytiäinen přibližně 20 km severně od města Joensuu. V Kontiolahti se nachází stejnojmenné známé středisko biatlonu. Kontiolahti se rozkládá na celkové ploše 1029,82 km², přibližně 230 km² zaujímají vodní plochy. V roce 2013 zde žilo přes 14 tisíc obyvatel.

81.Jislová (ČR)+ 3:00,9 (4)

Po pěti vítězstvích v řadě našla Laura Dahlmeirová přemožitelku, ve sprintu ve finském Kontiolahti ji porazila loňská mistryně světa v této disciplíně Tiril Eckhoffová z Norska. Přesto se němka dalším velký krokem přiblížila k velkému glóbu. Její nejbližší sokyně Gabriela Koukalová skončila třináctá.

71.Soukup (ČR)+ 2:32,1 (2)

Ondřej Moravec skončil druhý ve sprintu Světového poháru ve finském Kontiolahti. O šest desetin sekundy ho porazil jistý vítěz seriálu Francouz Martin Fourcade, který vybojoval rekordní třinácté prvenství v sezoně a zajistil si malý křišťálový glóbus za sprint. Zatímco Moravec byl na střelnici bezchybný, Fourcade jeden terč minul a musel na trestné kolo. Po druhé střelbě český reprezentant před Fourcadem vedl o 5,8 sekundy a ještě 700 m před cílem držel zhruba dvousekundový náskok.

34.Charvátová (ČR)+ 2:23,4 (4)

Ve stíhacím závodu v Kontiolahti Laura Dahlmeierová znovu nenašla přemožitelku a stala se královnou sezony. Gabriela Koukalová dojela do cíle na desátém místě.

33.Šlesingr (ČR)+ 2:22,4 (5)

Po druhém místě v pátečním sprintu útočil Ondřej Moravec i v sobotním stíhacím závodu biatlonistů ve Světovém poháru v Kontiolahti na další stupně vítězů. Ještě do posledního kola vjížděl na třetím místě, v něm se ale před českého biatlonistu dostal Emil Hegle Svendsen. Závod ovládl Arnd Peiffer z Německa, Martin Fourcade dojel pátý a zajistil si další malý glóbus.

Smíšená štafeta - 12.3.2017 16:15 - online

1.Francie (Dorinová Habertová, Bescondová, Desthieux, Fillon Maillet)1:11:34,5 (0+9)
2.Německo (Horchlerová, Hammerschmidtová, Doll, Peiffer)+ 11,0 (0+10)
3.Ukrajina (Varvynecová, Abramovová, Semenov, Pidrušnyj)+ 27,1 (0+6)
4.Rusko+ 47,8 (0+10)
5.Norsko+ 1:15,0 (3+8))
6.Česko (Puskarčíková, Vítková, Šlesingr, Krčmář)+ 1:22,4 (2+13)

Dvě trestná kola a celkově třináct dobití. I s takovým výkonem na střelnici zaznamenalo kvarteto českých biatlonistů ve finském Kontiolahti nejlepší letošní výsledek. V dramatickém souboji smíšených štafet zvítězili Francouzi před Německem, pro bronz si doběhl tým Ukrajiny.

Smíšený závod dvojic - 12.3.2017 13:30 - online

1.Rakousko (Hauserová, Eder)31:35,1 (0+5)
2.USA (Dunkleeová, Bailey)+ 32,8 (0+5)
3.Německo (Dahlmeierová, Rees)+ 33,3 (0+6)
4.Francie (Chevalierová, Beatrix)+ 36,5 (0+8)
5.Kazachstán (Višněvská, Savickij)+ 47,8 (0+7)
6.Česko (Koukalová, Moravec)+ 51,1 (0+8)
7.Ukrajina+ 1:01,3 (0+8)
8.Švédsko+ 1:07,3 (2+8)

Popáté v historii se bojovalo o pohárové body ve sprintu dvojic a poprvé do něj nasadilo Česko to nejsilnější, co momentálně má. Gabriela Koukalová a Ondřej Moravec na třetím úseku dočasně běželi i na třetím místě, ale posléze projeli cílem závodu na šesté příčce.