27.11.2016 – 4.12.2016 Nové Město na Moravě - Světový pohár v Biatlonu 2016/2017

Třetí podnik Světového poháru v biatlonu v sezóně 2016/17 probíhal od 15. do 18. prosince 2016 u nás v Novém Městě na Moravě. Na programu podniku byly závody ve sprintech, stíhací závody a závody s hromadným startem.

Nové Město na Moravě je město v okrese Žďár nad Sázavou v kraji Vysočina, 10 km východně od Žďáru nad Sázavou, na jižním okraji Žďárských vrchů. Nové Město na Moravě bylo vždy místem konání významných sportovních happeningů světového významu. Již historií je závod Světového poháru v běžeckém lyžování Zlatá lyže, jejíž místo přebral každoročně konaný závod Světového poháru v biatlonu. V únoru roku 2013 se zde konalo Mistrovství světa v biatlonu 2013, každým rokem se zde koná i závod Světového poháru horských kol. Okolí města je vhodné nejen pro příznivce zimních sportů, v letním období pak nabízí nespočet možností pro pěší turisty i cyklisty. Každý sportovec ocení především nový areál Vysočina arena, kde se všechny výše zmíněné akce úspěšně konají.

76.Kristejn (ČR)+ 2:38,3 (2)

Ondřej Moravec opět mezi nejlepšími. Český biatlonista po nevýrazných výsledcích v předchozích závodech Světového poháru dojel v Novém Městě na Moravě ve sprintu na osmém místě. Závod opanoval francouzský fenomén Martin Fourcade.

69.Davidová (ČR)+ 2:08,9 (3)

Českým biatlonistkám se nevydařil sprint SP v Novém Městě na Moravě. Nejlepší z domácích závodnic byla třináctá Gabriela Koukalová, přestože na druhé střelnici 3x minula terč. Její čas na trati byl absolutně nejrychlejší a zřejmě by vyhrála i s jednou chybou. První vítězství v kariéře si překvapivě připsala Ruska Taťjana Akimovová. Veronika Vítková skončila s jednou chy-bou šestnáctá, Eva Puskarčíková minula také jeden terč a obsadila 21. pozici. Lucie Charvátová a Markéta Davidová se nevešly do šedesátky a v sobotním stíhacím závodu budou chyběly.

50.Moravec (ČR)+ 5:07,4 (6)

Problémy po první střelbě, zlomená pažba u malorážky a propad až na chvost celého startovního pole. Ondřeje Moravce při sobotním stíhacím závodě provázela obrovská smůla. Přesto se Češi vměstnali mezi elitu. Na desátém místě dojel Michal Krčmář. 55. vítězství ve Světovém poháru zaznamenal Martin Fourcade.

26.Puskarčíková (ČR)+ 2:18,1 (3)

Gabriela Koukalová skončila ve stíhacím závodu Světového poháru v Novém Městě na Moravě na osmém místě i s třemi chybami na střelnici. Vyhrála Francouzka Anais Chevalierová, druhá žena z pátečního sprintu, která skoro o 10 sekund porazila Italku Dorotheu Wiererovou a připsala si první triumf v kariéře. Veronika Vítková se posunula z šestnáctého místa na dvanáctou pozici s dvěma chybami na střelnici. Evě Puskarčíkové se závod tolik nevydařil, tři střelecké chyby a pětatřicátý čas znamenaly pokles na 26. místo. Koukalová měla pátý běžecký čas, nevyšla jí ale střelba.

30.Šlesingr (ČR)+ 3:31,0 (6)

V sobotu si ve stíhacím závodě vybral kopec smůly, když po pádu zlomil pažbu své malorážky a přišel o šanci bojovat o umístění v nejlepší desítce. O den později bylo všechno jinak. Ondřej Moravec v hromadném závodu Světového poháru v Novém Městě na Moravě dlouho bojoval o pódium, nakonec dorazil do cíle na čtvrtém místě. Vítězný hattrick slaví Martin Fourcade.

17.Puskarčíková (ČR)+ 1:17,2 (3)

Gabriela Koukalová se postarala o zlatou tečku pro český biatlon na SP v Novém Městě na Moravě, když vyhrála závod s hromadným startem. S jednou chybou na střelnici porazila vedoucí ženu seriálu Němku Lauru Dahlmeierovou a vybojovala jedinou českou medaili na Vysočině. Koukalová si připsala třetí pódiové umístění v sezoně a druhé vítězství po triumfu ve stíhacím závodu v Östersundu. V SP vyhrála Koukalová počtrnácté a v průběžné klasifikaci SP už je třetí. Veronika Vítková i Eva Puskarčíková měly tři střelecké chyby a seřadily se na šestnáctém a sedmnáctém místě.