5.1.2017 – 8.1.2017 Oberhof - Světový pohár v Biatlonu 2016/2017

Čtvrtý podnik Světového poháru v biatlonu v sezóně 2016/17 se koná od 5. do 8. ledna 2017 v německém Oberhofu. Na programu podniku jsou závody ve sprintech, stíhací závody a závody s hromadným startem.

Oberhof je německé město v spolkové zemi Durynsko. Nachází se na hřebenu pohoří Durynský les v nadmořské výšce nad 800 metrů. Je známý jako středisko zimních sportů, zvláště jsou zde populární biatlon, sáňkařský sport a jízda na bobech, běh na lyžích nebo severská kombinace. Ekonomika města je založená na výnosech z turismu. Oberhof je po Erfurtu a Výmaru nejčastěji navštěvovaným místem v Durynském lese. Ve městě se také nacházejí lázně.

71.Soukup (ČR)+ 3:01,3 (4)

Po roce se biatlonista Michal Šlesingr raduje z medailového umístění v závodu SP, když ve čtvrtek v prvním závodu po vánoční přestávce skončil ve sprintu v německém Oberhofu druhý. Adam Václavík dojel na 17. místě a poprvé bodoval, Ondřej Moravec byl devatenáctý a Michal Krčmář jednadvacátý. Teprve podruhé v této sezoně nevyhrál letošní suverén Francouz Martin Fourcade a poprvé v zimě nestál na stupních vítězů. Vedoucí muž seriálu SP sice figuroval po ležce na druhém místě, ale nezvládl položku vstoje, musel na tři trestná kola a skončil osmý.

77.Jislová (ČR)+ 4:00,3 (4)

Gabriela Koukalová začala nový rok vítězstvím. Úřadující šampionka SP suverénně ovládla sprint v Oberhofu a vyhrála potřetí v sezoně. Druhou Finku Kaisu Mäkäräinenovou porazila o 21 s, třetí skončila Francouzka Marie Dorin Habertová. Díky rychlému běhu a bezchybné střelbě Koukalová navázala na triumf ze závodu s hromadným startem v Novém Městě na Moravě. V úvodu sezony v Östersundu vyhrála stíhací závod. Ve sprintu se radovala z prvenství poprvé od loňského února, kdy uspěla v Presque Isle.

33.Václavík (ČR)+ 4:23,6 (7)

Čtvrteční sprint v Oberhofu mu vůbec nevyšel. Poprvé v sezoně nestál na podiu pro tři nejlepší biatlonisty Světového poháru, ba ani na tom malém, když dojel až osmý. Na ten závod ale Martin Fourcade rychle zapomněl, v sobotní stíhačce už byl opět nezastavitelný a připsal si už osmé individuální vítězství letošní sezony. Michal Šlesingr stupně vítězů neudržel, doběhl sedmý.

36.Puskarčíková (ČR)+ 4:39,3 (7)

Obhájkyně celkového vítězství ve Světovém poháru se vrací do žlutého. Biatlonistka Gabriela Koukalová skončila ve stíhacím závodě v německém Oberhofu na druhém místě, nestačila jen na Francouzku Marii Dorinovou-Habertovou a v celkovém bodování se posunula před Němku Lauru Dahlmeierovou.

29.Šlesingr (ČR)+ 4:00,4 (6)

Celé poslední kolo tahal Martin Fourcade tempo a snažil se Simona Schemppa utavit a utrhnout. Jenže domácí publikum svého hrdinu hnalo. Schempp si v cílové rovince před svého francouzského soka vybočil a v závěrečných metrech měl více sil. Před Fourcada se pak v posledních metrech dostal ještě Erik Lesser, který podtrhl německý triumf. Nejlepším z Čechů byl devátý Michal Krčmář.

10.Olsbuová (Nor.)+ 1:46,6 (3)

Gabriela Koukalová si suverénním a čtvrtým vítězstvím v sezoně upevnila vedení v SP. Eva Puskarčíková na stupně vítězů pronikla podruhé v kariéře.