17.3.2017 – 19.3.2017 Oslo Holmenkollen - Světový pohár v Biatlonu 2016/2017

Poslední devátý podnik Světového poháru v biatlonu v sezóně 2016/17 se koná od 17. do 19. března 2017 v německém Oslo Holmenkollenu. Na programu podniku jsou závody ve sprintech, stíhací závody a závody s hromadným startem.

Národní aréna Holmenkollen je lyžařské středisko v Norsku. Nachází se ve stejnojmenné čtvrti hlavního města Osla. Středisko disponuje velkým skokanským můstkem Holmenkollbakkenem, skokanským můstkem Midtstubakkenem a běžeckými tratěmi a stadionem pro běžecké lyžování a biatlon, pro biatlonové závody je navíc vybaveno střelnicí. Od roku 1892 zde probíhá Lyžařský festival Holmenkollen, který představuje společnou událost pro závody světového poháru ve skocích na lyžích, běhu na lyžích, severské kombinaci a biatlonu. V roce 1952 zde probíhaly zimní olympijské hry a v letech 1930, 1966, 1982 a 2011 zde Mezinárodní lyžařská federace uspořádala Mistrovství světa v klasickém lyžování

96.Jislová (ČR)+ 4:40,5 (6)

Před startem posledního kola biatlonového Světového poháru v norském Oslu tomu věřil málokdo. Rozdíl mezi Laurou Dahlmeierovou a Gabrielou Koukalovou byl v hodnocení sprintu propastných 28 bodů. Jenže letos tak suverénní Němka tentokrát na střelnici propadla, třikrát chybovala a dojela až na 31. místě. K zisku malého křišťálového glóbu tak Koukalové stačila i čtvrtá příčka v cíli. Pátá dojela Veronika Vítková.

56.Václavík (ČR)+ 2:19,2 (3)

Závěrečný sprint Světového poháru v norském Oslu ovládl domácí reprezentant Johannes Bö před Martinem Fourcadem z Francie a Antonem Šipulinem, jenž startoval až s číslem 106. Ondřej Moravec potvrdil výbornou formu z posledních závodů a po bezchybném výkonu na střelnici si doběhl pro sedmé místo.

33.Charvátová (ČR)+ 3:40,5 (5)

V pátek po neuvěřitelném obratu získala malý křišťálový glóbus za hodnocení sprintu ve Světovém poháru. Do stíhacího závodu tak Gabriela Koukalová v norském Oslu vyrážela uvolněná a natěšená ze čtvrtého místa. A bylo to vidět. Na střelnici nechybovala a po trati letěla. Pouze jedna biatlonistka byla v sobotu lepší – Mari Laukkanenová. Malý glóbus si devátým místem zajistila Laura Dahlmeierová.

45.Václavík (ČR)+ 4:04,5 (4)

Závěrečný stíhací závod sezony se v norském Oslu změnil v krásný souboj tří biatlonových velikánů, o vítězství na poslední střelecké položce pálili Nor Johannes Thingnes Bö, Francouz Martin Fourcade a Rus Anton Šipulin. A právě třetí jmenovaný si vedl nejlépe. Stíhačka se povedla také Ondřeji Moravcovi, i přes dvě chyby na střelnici doběhl osmý.

25.Puskarčíková (ČR)+ 2:25,8 (2)

Gabriela Koukalová byla druhá v závodě s hromadným startem na SP v Oslu a získala malý křišťálový glóbus za tuto disciplínu. Celková vítězka SP Němka Laura Dahlmeierová, která dílčí hodnocení vedla, totiž skončila až devátá. V závodě se před ni dostala i Veronika Vítková, která obsadila čtvrtou příčku. Vyhrála Norka Tirill Eckhoffová. Vítková, jež byla v Oslu pátá ve sprintu, dosáhla v závěrečném závodě nejlepšího umístění v sezoně. Od medaile ji dělilo 1,6 s. Třetí česká reprezentantka Eva Puskarčíková ztrácela běžecky a se dvěma chybami obsadila 25. příčku.

24.Moravec (ČR)+ 2:23,2 (4)

Jeden velký a tři malé glóby už měl Martin Fourcade jisté. Zato ten za hromadný závod pro něj byl před posledním startem sezony daleko. Pořadí této disciplíny vévodil mistr světa Simon Schempp o 22 bodů. Jenže svůj velký náskok ztratil, dojel až dvacátý. Francouz tak i přesto, že do závodu vjel bez nábojů, získal i čtvrtý malý glóbus. Nejlepším z Čechů byl šestý Michal Šlesingr.