27.11.2016 – 4.12.2016 Pokljuka - Světový pohár v Biatlonu 2016/2017

Druhý podnik Světového poháru v biatlonu v sezóně 2016/17 probíhal od 9. do 11. prosince 2016 ve slovinské Pokljuce. Na programu podniku byly závody ve sprintech, stíhací závody a štafety.

Pokljuka je město ve středním Švédsku, hlavní město provincie Jämtland. Město se rozkládá na březích pátého největšího švédského jezera Storsjön. Pokljuka je známý pořádáním akcí mezinárodního významu v biatlonu a rychlobruslení, město se již dokonce ucházelo o pořádání zimních olympijských her, zatím však neúspěšně. 11 km od centra města se nachází mezinárodní letiště, deváté největší v zemi.

51.Krupčík (ČR)+ 1:52,4 (0)

Martin Fourcade ve slovinské Pokljuce slaví premiérové vítězství, doposud zde skončil nejlépe na druhém místě. Sprint 28letý Francouz ovládl v dramatickém souboji s Norem Johannesem Böem. Na střelnici bezchybný Michal Krčmář bere deváté místo.

81.Jislová (ČR)+ 3:08,3 (2)

Dvě Češky v elitní desítce. Koukalová dojela sedmá, Puskarčíková osmá. Další povedený závod mají za sebou české biatlonistky. Gabriela Koukalová udělala na střelnici ve slovinské Pokljuce jednu chybu a ve sprintu obsadila sedmou příčku. Hned za ní dojela druhá česká biatlonistka – Eva Puskarčíková, která tak zopakovala osmé místo ze stíhacího závodu v Östersundu. Sprint vyhrála vedoucí žena Světového poháru Laura Dahlmeierová.

50.Václavík (ČR)+ 4:41,0 (5)

Francouz Martin Fourcade vyhrál už čtvrtý individuální závod v letošní sezoně. Michal Krčmář udělal při střelbě vestoje dvě chyby, přesto se udržel v nejlepší desítce. Ondřej Moravec si polepšil na čtrnáctou příčku.

26.Koukalová (ČR)+ 1:45,9 (5)

Eva Puskarčíková zažila ve slovinské Pokljuce snový stíhací závod. Po fantastické koncovce vystoupala česká biatlonistka poprvé v životě na stupně vítězů Světového poháru. Drama v cílové rovince rozhodla ve svůj prospěch a uhájila zde třetí příčku před mocně finišující Francouzkou Dorinovou-Habertovou. Triumfovala Němka Dahlmeierová.

Štafeta 4x7,5 km muži - 11.12.2016 11:15 - online

1.Francie (Béatrix, Fillon-Maillet, Desthieux, M. Fourcade)1:11:56,5 (0+7)
2.Rusko (Cvetkov, Babikov, Jelisejev, Šipulin)+ 15,7 (1+6)
3.Německo (Lesser, Dorfer, Doll, Schempp)+ 21,5 (0+11)
4.Ukrajina+ 36,3 (0+6)
5.ČR (Šlesingr, Krupčík, Moravec, Krčmář)+ 48,9 (0+6)
6.Rakousko+ 54,2 (1+6)

V pátek vyhrál sprint, v sobotu stíhací závod a ani neděle není pro Martina Fourcada bez výhry. Osmadvacetiletý biatlonista dokonal svůj hattrick na Světovém poháru v Pokljuce, když dotáhl francouzskou štafetu k vítězství. Skvělý závod má za sebou i česká čtveřice, kterou do cíle na pátém místě dovezl Michal Krčmář.

Štafeta 4x6 km ženy - 11.12.2016 14:30 - online

Po bitvě s Marií Dorinovou-Habertovou slaví pokljucký hattrick Laura Dahlmeierová. V dramatické koncovce zařídila vítězství Německa o 10 vteřin před Francií a ze Slovinska odjede neporažena. Tři české ženy podaly na svých úsecích vynikající výkony. Bohužel, Lucie Charvátová na tom druhém musela obkroužit dvě trestná kola. Sečteno a podtrženo to pro štafetu žen znamenalo při Světovém poháru biatlonistů v Pokljuce čtvrté místo.