11.1.2017 – 15.1.2017 Ruhpolding - Světový pohár v Biatlonu 2016/2017

Pátý podnik Světového poháru v biatlonu v sezóně 2016/17 se koná od 11. do 15. ledna 2017 v německém Ruhpoldingu. Na programu podniku jsou závody ve sprintech, stíhací závody a štafety.

Ruhpolding je obec v okrese Traunstein v Německé spolkové zemi Bavorsko. Obec leží v Alpách 90 km jihovýchodně od Mnichova a 30 km západně od rakouského Salcburku. První zmínka o Ruhpoldingu je z roku 1193. Ruhpolding je znám biatlonovým střediskem zvaným Chiemgau-Arena ležícím 5 km jižně od centra obce. Každoročně se zde pořádají závody světového poháru a v letech 1979, 1985, 1996 a 2012 se zde konalo také biatlonové mistrovství světa.

8.Bulharsko+ 1:14,3 (1+7)

Světový pohár biatlonistů v německém Ruhpoldingu začal pro Česko pátou příčkou v mužské štafetě. Reprezentanti zopakovali umístění ze slovinské Pokljuky. Díky povedenému závěru vyhráli Norové před Rusy.

8.Bělorusko+ 2:39,0 (0+10)

Ani ve druhém štafetovém závodě tohoto ročníku Světového poháru české biatlonistky na stupně vítězů nevystoupily. Po čtvrtém místě v prosincové Pokljuce tentokrát kvarteto Puskarčíková, Davidová, Vítková a Koukalová skončilo šesté. Vyhrály němky, Laura Dahlmeierová v posledním kole smazala desetivteřinové manko na vedoucí Norsko a jeho finišmanku Olsbuovou. Před tu se dostaly i francouzky.

70.Soukup (ČR)+ 2:40,7 (3)

Sprint vyhrál v Östersundu, v Pokljuce i v Novém Městě na Moravě. Jen minulý týden v Oberhofu si vybral slabší chvilku, když dojel v nejkratší individuální biatlonové disciplíně osmý. Teď už je ale Martin Fourcade zpátky na vítězné vlně, v Ruhpoldingu neměl konkurenci a dojel si pro devátý triumf v sezoně. Nejlepším z Čechů byl devětadvacátý Michal Krčmář.

42.Charvátová (ČR)+ 2:34,0 (3)

Gabriela Koukalová sestřelila všech deset terčů, navíc úžasně rychle běžela. Přesto na jednu ženu v německém Rupholdingu česká biatlonistka nestačila. Kaisa Mäkäräinenová si opět jednou jela svůj závod a v Chiemgau Areně nenašla přemožitelku.

40.Václavík (ČR)+ 3:06,1 (3)

Do nedělního stíhacího závodu startoval až z devětadvacátého místa. Věděl, že jen čistá střelba ho může posunout pořadím vzhůru. A tak se podle toho Michal Krčmář zařídil. Dvacet ran, dvacet zásahů zaznamenal pětadvacetiletý biatlonista v nedělním stíhacím závodu a v Ruhpoldingu dojel třetí. Desátou výhru sezony slaví Martin Fourcade.

48.Davidová (ČR)+ 5:27,4 (6)

Gabriela Koukalová dojela po sprintu v Ruhpoldingu druhá i v nedělním stíhacím závodu a dál vede pořadí Světového poháru. Do desítky se vešla ještě šestá Eva Puskarčíková, která byla ve sprintu čtrnáctá. Prvenství ze sprintu uhájila Finka Kaisa Mäkäräinenová. Třetí byla Francouzka Marie Dorinová Habertová. Z pěti Češek na startu bodovala ještě Veronika Vítková, která dojela šestnáctá a polepšila si o pět míst. Lucie Charvátová byla 46. a Markéta Davidová 48.