Zimní olympijské hry 2010

Zimní olympijské hry v kanadském Vancouveru začly 12. února 2010 a skončily o šestnáct dní později 28. února 2010. Vy jste mohli kromě TV ČT2 sledovat olympijské hry živě na stanici ČT4 Sport. Nepřetržité 24 hodinové vysílání online přenosů, záznamů a live výsledků na sportovním programu ČT4. Pokud jste sledovali ZOH 2010 na ČT4 dostane se vám maximalního servisu a neopakovatelných zážitků při sledování vyjímečných sportovních výkonů ze zimních olympijských her Vancouver 2010.

Na olympijských hrách sportovci předvedli vyjímečné sportovní výkony v celkem 15 sportech: Alpské lyžování, Biatlon, Boby, Běh na lyžích, Curling, Krasobruslení, Akrobatické lyžování, Lední hokej, Saně, Severská kombinace, Short Track, Skeleton, Skoky na lyžích, Snowboard, Rychlobruslení. Přinášíme vám i program zimních olympijských her 2010 dle jednotlivých dnů. Čeští sportovci získali na olympijských hrách celkem 6 medailí. Dvě zlaté a čtyři bronzové. Nejúspěšnějším státem se stala domácí Kanada, která získala celkem 14 zlatých medailí.

Alpské lyžování

Sjezdaři muži a sjezdařky ženy budou bojovali v celkem 5 disciplínách: Sjezd, Super-G (super obří slalom), Obří slalom, Slalom a Superkombinace. Mohli jste sledovat borce jakoa Janka, Raich, Cuche, Svindal, Walchhofer, Defago, Bank, Trejbal v boji o nejcenější olympijské medaile. Stejně tak i ženy Rieschová, Vonnová, Zettelová, Pärsonová, Mazeová, Hölzlová nebo Záhrobská. Záhrobská i Bank obsadili v superkombinaci výborná 7. místa. Ve slalomu byl pak Bank 11. a Záhrobská získala skvělou bronzovou medaili. Dokázala že se dlouhodobě řadí k nejlepším slalomářskám světa. Na olympijských hrách zcela proadli rakouští muži, kteří nezísklai ani jednu medaili. Naopak znovuzrození prožil američa Bode Miller.

Biatlon

Biatlon to je střelba z pistole a běh na lyžích. Bialtlonisty a biatlonistky čekaly na zimních olympijských hrách 5 disciplín: Individuální závod, Sprint, Stíhací závod, Štafeta a Hromadný start. Užili jste si nejlepší biatlonové výkony živě: Usťugov, Svendsen, S.Fourcade, Burke, Björndalen, Sumann, Soukup, Šlesingr, Holubec, Moravec, Jonssonová, Olofsson-Zideková, Slepcovová, Medvědcevová, Wilhelmová, Hauswaldová, Neunerová, Vejnarová, Vítková, Rezlerová. Biatlonové soutěže byly plné překvapení. Čechům se příliš nevedlo nejúspěšnější byl Šlesingr, ale historického úspěchu dosáhlo slovensko. Díky Kuzminové brali zlato a stříbro, bronz přidal Hurajt.

Běh na lyžích

Lukáš Baurer si přivezl na olympisjké hry fantastickou formu. Mohli jste sledovat jeho nezapomenutelé souboje s nejlepšími světovými běžci na lýžích: Northug, Hellner, Cologna, Gaillard, Verpaalu, Teichmann, Koukal, Kožíšek, Magál. Pozadu určitě nezůstaly ani ženy I když tam češky ztácely. Sledujte live přenosy bežkyň na lyžích: Bjergenová, Kowalczyková, Majdičová, Saarinenová, Follisová, Steiraová, Rajdlová, Nývltová, Janečková. Jednoznačnou královou bíle stopy se stala norka MArti Bjergenová.

Lukáš Bauer získal ve svém úvodním olympijském startu v závodě na 15 km volnou technikou bronzovou medaili. Nestačil jen na Švýcara Colognu a Itala Pillera Cottrera. V napínavém finiši odsunul Bauer ze třetího místa Švéda Marcuse Hellnera o jeden a půl sekundy. Ve skiatlonu obsadil 7. místo. Výborného úspěchu dosáhlo kvarteto Jakš, Bauer, Magál a koukal ve štafetě, kde získali senzační bronzovou medaili. Prní na olypijských hrách po 22 letech.

Krasobruslení

Českým nadějím Vernerovi a Březinovi se nepovedlo ohrozit plánovaný útok Jevgenije Pluščenka po jeho návratu na další olympiskou zlatou medaili. Tomáš Verner nakonec vůbec neuspěl a skončil 19. Mnohem lépe si vedl Březina, který skončil 10. a třetí nejlepší z evropanů. Útok na zlato se nepovedl Pljuščenkovi, který se musel sklonit před američanem Lysackem. Užívat jste si samořejmě mohli i živé přenosy z dalších krasobruslařských diciplín: soutěže žen, sportovních párů a tanců na ledě.

Lední hokej

Olympijský turnaj v ledním hokeji živě na ČT4. To jsou online přenosy a záznamy prvotřidního hokeje v podání těch nejlepších světových hokejistů nejne z nhl a khl. Jedinečné sportovní hokejové zážitky živě Vám přináší program ČT4 Sport. Olympijského hokejového turnaje se učastní celkem 12 týmů: USA, Švýcarsko, Kanada, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Česko, Slovensko, Finsko, Bělorusko, Švédsko a Německo.

Po výhrách nad Slovenskem 3:1, Lotyšskem 5:2 a smolné prohře s Ruskem 4:2 obsadili v češi základní skupině druhé místo a v osmifinále se podruhé na ZOH utkali s Lotyšskem. Ty zdolali až v prodloužení 3:2 a postoupili do čtvrtfinále, ve kterém se utkali s Finskem. V tom bohužel zcela propadli a po prohře 2:0 skončili sedmí. Vítězi olympijského turnaje se stali hokejisté Kanady, kteří porazili USA 3:2 po golu Sydney Crosbyho v prodloužení. Bronz brali hokejisté Finska.

Severská kombinace

Pavel Churavý má letos skvostnou sezónu. Otázka zněla zda se mu podaří v souboji s nejlepšími světovými sdruženáři jako Lamy Chappuis, Gottwald, Moan, Edelmann, Spillane vybojovat některou z olympijských medailí? To se mu bohužel nepovedlo ale i páté místo z individuálního závodu je skvělým úspěchem.

Skoky na lyžích

Před olympiádou prokázal výbornou formu Antonín Hájek, který se do serálu světového poháru vrátil po vážné autonehodě. Potrvdí výkonost i na olympijských hrách nebo překvapí nejlepší světové skokany na lyžích (Ammann, Schlierenzauer, Kofler, Morgenstern, Loitzl) Jakub Janda? Sledujte skokanské soutěže online na zimních olympijských hrách. Na velkém můstku Hájek obsadil výborné 7. místo. V družstvech bylo Česko ve složení - Hájek, Koudelka, Hlava, Janda - 7. Vyhráli rakušané.

Rychlobruslení

Martina Sábliková vybojovaa na zoh tři olympijské medaile. Rychrobruslení z olympiády online. V neděli 14.2. Martina Sábliková získala zlatou olympijskou medaili na své méně oblíbené trati 3000m. Na trati 1500m Martina překvapila získem bronzu. Ve středu pak 22letá Sáblíková úspěšně útočila na další zlato ve své parádní disciplíně 5000 m.