Severská kombinace na Zimních olympijských hrách 2014

Závody v severské kombinaci na Zímních olympijských hrách 2014 budou probíhat od 12. do 20. února 2014 ve skokanském středisku Russkije Gorki nedaleko Krasnoj Poljany.

Na Zimních olympijských hrách 2014 v Soči jsou na programu celkem tři finálové soutěže. Muži absolvují individuální závod sestávající ze skoků z normálního můstku a běhu na lyžích na 10 km, individuální závod složený ze skoků z velkého můstku a 10km běhu a týmový závod sestávající ze skoků z velkého můstku a běhu na 5 km. Všechny závody můžete na ČT Sport sledovat živě a to i online přes internet na www.ctsport.cz.

Česká nominace:

Miroslav Dvořák, Pavel Churavý, Tomáš Portyk, Tomáš Slavík.

Mezi hlavní favority na pódiové umístění v individuálních závodech v severské kombinaci na zimních olympijských hrách 2014 v ruském Soči patřili němci Eric Frenzel, Johannes Rydzek, Bjoern Kircheisen, norové Mikko Kokslien, Magnus Krog, Haavard Klemetsen a Magnus Moan, francouz Jason Lamy Chappuis, japonec Akito Watabe, nebo rakušané Lukas Klapfer s Wilhelmem Deniflem. Z čechů by se rád do boje o přední umístění zapojil Miroslav Dvořák.

Severská kombinace na ZOH 2010

Na minulých olympijských hrách se překvapivě nejúspěšnější sdruženářskou zemí staly Spojené státy americké. Jejich závodníci záskali jednu zlatou tři stříbrné medaile. V individuálním závodě se skokem na středním můstku zvítězil francouz Jason Lamy-Chappuis, duhý byl američan Johnny Spillane a třetí ital Alessandro Pittin. V závodě se skokem na velkém můstku zvítězil Bill Demong Z USA, stříbrný byl opět jeho krajan Johnny Spillane a bronzový doběhl, po skoku vedoucí, Bernhard Gruber z Rakouska.

V týmovém závodě získlali jedninou medaili v severské kombinaci na ZOH v kanadské Vancouveru němci. Johannes Rydzek, Tino Edelmann, Eric Frenzel a Björn Kircheisen skočili bronzoví. Suveréní vítězství předvedli rakušané Bernhard Gruber, David Kreiner, Felix Gottwald a Mario Stecher, na druhém místě se umístili američané Brett Camerota, Todd Lodwick, Johnny Spillane a Bill Demong.