Skeleton na Zimních olympijských hrách 2014

Závody na skeletonu na Zímních olympijských hrách 2014 budou probíhat od 13. do 15. února 2014 na dráze sáňkářského centra Sanki nedaleko Krasnoj Poljany.

Na programu jsou dva finálové závody, a to individuální jízdy mužů a žen. Všechny závody můžete na ČT Sport sledovat živě a to i online přes internet na www.ctsport.cz.

Mezi hlavní favority na pódiové umístění v mužském závodě patřili lotyšští bratři Martins a Tomass Dukersové, dále pak němci Alexander Kroeckel, Frank Rommel a Christopher Groetheer, rusové Sergei Chudinov a Alexander Tretiakov, kanaďané John Fairbairn, Eric Neilson a brit Kristan Bromley.

V ženském závodě na skeletonu se pak chtěly dostat na medailové pozice němky Marion Theesová a Anja Huberová, američanky Katie Uhlaenderová a Noelle Pikus-Paceová, britky Elizabeth Yarnoldová a Shelley Rudmanová, kanaďanky Sarah Reidová a Mellisa Hollingsworthová, nebo Janine Flocková z Rakouska.

Program a výsledky skeletonu na ZOH 2014

• 13. února 2014 8:30 - individuální závod žen, jízdy 1 a 2
  • 14. února 2014 15:30 - individuální závod mužů, jízdy 1 a 2, individuální závod žen, jízdy 3 a 4
  • 15. února 2014 15:30 - individuální závod mužů, jízdy 3 a 4

Skeleton, ženy

Olympijskou vítězkou ve skeletonu se v Soči stala Britka Elizabeth Yarnoldová. Češky ve skeletonu nestartovaly.

Skeleton, muži

Úřadující mistr světa Alexandr Treťjakov se stal na domácí dráze v Soči prvním ruským olympijským vítězem ve skeletonu. Češi nestartovali.